IMGW - ostrzeżenia przed burzami w Polsce. Gdzie najgorsza pogoda?

2018-07-17 10:34
IMGW - ostrzeżenia przed burzami w Polsce. Gdzie najgorsza pogoda?
Autor: East News / Tomasz Kawka

IMGW ostrzega przed burzami! Gdzie najgorsza pogoda? 

Pogoda w Polsce interesuje nas niezależnie od pory roku. Lato to jednak nie tylko czas, gdy deszcz może nam zepsuć urlop. Wzrost temperatury jest ściśle związany z burzami, które niosą ze sobą poważne zagrożenia. IMGW wydało oficjalne ostrzeżenie przed burzami w całym kraju. Które województwa są najbardziej zagrożone? 

Gdzie jest burza? Jak sprawdzić, czy czeka nas deszcz?

IMGW - ostrzeżenia przed burzami w Polsce

Między 17, a 25 lipca, mieszkańcy całego kraju muszą przygotować się na niesprzyjającą aurę. W ponad połowie województw planowane jest wydanie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, nawałnicami i opadami deszczu. Dotyczy to między innymi: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskeigo, Świętokrzyskiego, Podlaskiego i Śląskiego. Niebezpieczeństwo jest realne. Podczas burz grozi nam nie tylko porażenie piorunem. Silne podmuchy wiatru mogą serwać dach lub linie elektryczne oraz przewracać drzewa. W najbliższym czasie prognozowane są również opady gradu! Szczególnie zagrożone są województwa Mazowieckie i Lubelskie. Podmuchy wiatru mogą sięgać do 70 km/h. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze