YouTube

i

Autor: pexels/ cottonbro studio, CANVA

Influencerzy

Ile zarabia najpopularniejszy youtuber na świecie? Opadną Wam szczęki!

2023-09-28 10:15

Choć pieniądze szczęścia nie dają, to z pewnością wiele ułatwiają i pozwalają na rozwój, realizację hobby, podróże, ale także pomoc innym. Znakomicie wie o tym najlepiej zarabiający youtuber na świecie, który jest absolutnym fenomenem. Jego zarobki u wielu osób mogą wywołać zawroty głowy. Ten jednak nie ukrywa tego, że chętnie dzieli się tym, na co zapracował.

Najpopularniejszy youtuber na świecie może pochwalić się nie tylko wielkim gronem fanów, milionami wyświetleń czy współpracami z czołowymi markami, ale także ogromnymi zarobkami, które wielu mogłyby zawrócić w głowie. Rocznie wpływa na jego konto 9-cyfrowa kwota! Nic w tym dziwnego, twórca stworzył na YouTube prawdziwe królestwo. Przez lata swojej aktywności zgromadził ponad 186 mln subskrybentów. Każdy jego film, bez większych problemów, jest w stanie wygenerować oglądalność na poziomie 110 mln wyświetleń, co przekłada się na ogromne zarobki. Najpopularniejszy youtuber nie zamierza jednak zachowywać wszystkich pieniędzy dla siebie. Mężczyzna opłaca leczenia fanów, rozdaje domy, samochody i pomaga przypadkowym ludziom. Jedną ze sławnych akcji jest tak, kiedy twórca dał bezdomnemu 20 tysięcy dolarów. Kim jest? To oczywiście Jimmy Donaldson znany jako MrBeast.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!

MrBeast - zarobki

Zarobki MrBeast są oszałamiające. Według raportu Forbesa, Jimmy Donaldson został sklasyfikowany jako najlepiej zarabiający twórca internetowy. Co więcej, jest to wynik ponad dwukrotnie wyższy od drugiego miejsca. O jakiej kwocie jest mowa? Z udostępnionych informacji wynika, że youtuber zarabia rocznie około 82 miliony dolarów, co w przeliczeniu przekłada się na około 360 671 670 złotych. Nic dziwnego, że MrBeast jest tak hojny, że decyduje się na zostawianie napiwków w formie sztabek złota w restauracjach. Na liście Forbesa tuż za MrBeastem znajdują się tacy twórcy jak Rhett & Link, PrestonPlayz i Ryan Kaji.