Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

i

Autor: canva.com / Twitter: pjmdolI Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

ŁAMIGŁÓWKA

Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

2024-07-15 9:08

Nadszedł wreszcie czas, by zmierzyć się z zadaniem matematycznym, które już bardzo długo spędza sen z powiek wielu osobom. Media społecznościowe zostały całkowicie podzielone przez pozornie proste równanie. Pytanie brzmi, ile to jest 8:2(2+2)? Są dwie różne odpowiedzi i ciężko zadecydować, która z nich jest właściwa!

Wynik działania 8:2(2+2) od kilku lat wywołuje ogromne emocje internautów. Samo zadanie pierwszy raz zostało rozpowszechnione pod koniec lipca 2019 roku. Do dziś jednak setki tysięcy osób próbuje je rozwiązać. Z pozoru jest bardzo proste. O ile oczywiście pamięta się zasady kolejności rozwiązywania tego typu równań. W mediach społecznościowych, a głównie na Twitterze najczęstsze odpowiedzi to 1 i 16. Właśnie taki wynik tego działania powoduje długie dyskusje między użytkownikami, którzy uważają się za świetnych matematyków. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Ile to jest 2x+6=10? Równanie matematyczne, które podzieliło cały świat!

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi

Ile to jest 8:2(2+2)? WYNIK

Śmiało można stwierdzić, że połowa użytkowników Twittera uważa, iż wynikiem takiego działania jest cyfra 1. Tłumaczą, że najpierw robi się nawiasy, otrzymuje się wtedy 4, następnie należy pomnożyć przez 2 i otrzyma się 8. Później 8 podzielone przez 8 daje 1. Można też było rozpisać to w następujący sposób:

Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

i

Autor: screen z Twittera: @maggiedolak Ile to jest 8:2(2+2)? Równanie matematyczne namieszało wszystkim w mózgach

Pozostali użytkownicy twierdzą, że ​​8:2(2+2) = 16. Tłumaczą, że najpierw trzeba rozwiązać nawiasy i dostajesz 4. To zgodne z zasadami matematyki, że najpierw nawiasy, dzielenie, mnożenie, dodawanie i odejmowanie. Następnie powinno się zrobić dzielenie, więc 8 podzielone przez 2 wynosi 4. Następnie 4 razy 4 z nawiasów równa się 16. I nawet, jak wpisze się to równanie w Google wychodzi ten sam wynik.

Aczkolwiek kalkulatory posiadające możliwość liczenia rozbudowanych zadań z nawiasami dają wynik 1. W takim razie nic dziwnego, że pomiędzy internautami wybuchła duża dyskusja!

Sonda
Jak myślisz, ile wynosi 8:2(2+2)?
Listen on Spreaker.