ZDJĘCIA

Iga Świątek - tak mieszka i żyje królowa tenisa. Daleko jej do luksusu za miliony!

2024-05-23 13:23

Iga Świątek rzadko opowiada o swoim prywatnym życiu. Skupia się na ciężkiej pracy, unika niepotrzebnych spekulacji i sporo czasu spędza na korcie. Efekty są widoczne! Nie wiadomo, czy Iga Świątek ma chłopaka, a oprócz tego nie jest jasno określone, gdzie mieszka na co dzień. Wiemy jednak, że stara się odwiedzać swój rodzinny dom. Znaleźliśmy dla Was kilkanaście zdjęć z jej prywatnego archiwum!

Spis treści

  1. Iga Świątek - sukcesy, kariera
  2. Iga Świątek - ile zarabia?
  3. Iga Świątek - gdzie mieszka?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, kim jest Iga Świątek. Najlepsza tenisistka na świecie w grze pojedynczej kobiet, w bardzo młodym wieku wzniosła się na szczyty umiejętności i szybko zaznaczyła swoją pozycję. Treningi rozpoczęła mając zaledwie pięć lat występując w jednym z warszawskim klubów. Później grała w reprezentacji Polski do lat 16 i będąc w parze z Mają Chwalińską zdobyła tytuł mistrzyni Europy młodzików w grze podwójnej. W kolejnych latach odnosiła kolejne sukcesy jako juniorka, ale i jako zawodowa tenisistka. W 2016 roku przeszła na zawodowstwo i wygrała debiutancki turniej zawodowy ITF w Sztokholmie. W następnym roku wygrała swój drugi zawodowy turniej ITF w Bergamo, a w 2018 odpadła na etapie półfinału. Po drodze wystąpiła w turnieju ITF w Budapeszcie. Wygrała tracąc tylko jednego seta. To wszystko robiła po to, by 2019 rok był bardzo obfity. I w zasadzie był to ważny dla niej czas, bo dzięki zajmowanej pozycji w rankingu WTA Tour wystartowała w kwalifikacjach do Australian Open. Po wygraniu trzech eliminacyjnych spotkań 15 stycznia 2019 rozegrała pierwszy mecz w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego. W debiucie wygrała z Aną Bogdan 6:3, 3:6, 6:4. W drugiej rundzie przegrała z Camilą Giorgi odpadając z turnieju.

Iga Świątek - wiek, mama, zarobki, prywatnie, rodzice, wzrost, chłopak

Agnieszka Radwańska: Czekam na miksta Świątek - Hurkacz na igrzyskach

Iga Świątek - sukcesy, kariera

Kariera Igi Świątek jest obfita w sukcesy, które ciężko będzie przebić. Pochodząca z Raszyna tenisistka wygrała 21 turniejów WTA i 7 ITF. Oprócz tego wygrała w 2022 roku turniej US Open, a w 2020, 2022 i 2023 turniej Rolanda Garrosa. Dotarła też do ćwierćfinału Wimbledonu w 2023 i półfinału Australian Open w 2022 roku.

Iga Świątek - ile zarabia?

Zarobki Igi Świątek są astronomiczne i zdecydowanie może pozwolić sobie na wszystkie luksusy tego świata. W 2023 roku kontynuowała pasmo sukcesów. Wygrała między innymi French Open, Qatar Open w Dausze, WTA 500 w Stutgarcie, WTA 1000 China Open w Pekinie, a oprócz tego tryumfowała podczas imprezy w Warszawie. Iga Świątek utrzymała także pozycję najlepszej tenisistki świata. Szacuje się, że Polka w 2023 roku zarobiła 9,8 mln amerykańskich dolarów, co w przeliczeniu daje około 40 milionów złotych. W całej karierze mogła już zgarnąć ponad 100 milionów złotych. Do tego należy doliczyć intratne kontrakty reklamowe, jednak ich kwoty nie są jawne.

Iga Świątek - gdzie mieszka?

Gdzie mieszka Iga Świątek? Zarabiając tak duże pieniądze można pozwolić sobie na wielki pałac, z ogromnym ogrodem, basenem, sauną i innymi luksusami. Biorąc jednak pod uwagę pracowitość Igi Świątek nie miałaby czasu skorzystać ze wszystkich dogodności. Spędza na korcie ponad 300 dni w roku! Ostatnio nawet ktoś kupił za nią bilety na koncert Taylor Swift, bo sama nie miała czasu się tym zająć. Najchętniej wraca do rodzinnego Raszyna, gdzie mieszka jej ojciec Tomasz. Jak pisała niegdyś tenisistka: "W domu zawsze dobrze, zwłaszcza że bywam w nim tak rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas".

Michał Probierz - partnerka, wiek, palec, wzrost, wykształcenie, młody. Kim jest?

To jak wygląda mieszkanie Igi Świątek jest jej prywatną tajemnicą aczkolwiek w 2020 roku zrobiła wyjątek pokazując kilka pomieszczeń rodzinnego domu w Raszynie. Gdy wszyscy byliśmy zamknięci w domach gwiazda pokazywała, że spędza czas w swoim pokoju, w którym się wychowywała. Uczyła się, relaksowała, a oprócz tego korzystała z siłowni, by zachować odpowiednią formę. Zdradziła, że to w rodzinnym Raszynie zawsze czeka na nią kot "Grappa". Dzięki bliskim czeka na mnie zawsze coś pysznego do jedzenia, a Grappa dba o odpowiedni poziom kocich emocji. Home sweet home i to właśnie dzięki temu mogę mieć większy komfort i skupić się na ciężkiej pracy na korcie".

Świątek w 2023 roku miała oglądać działkę wartą 5 milionów złotych. "Fakt" przekazał, że działka to siedlisko ze starym domem. Ojciec tenisistki natomiast w rozmowie z Super Expressem zdradził, że jej prywatne mieszkanie jest średniej wielkości.