Iga Świątek przygotowuje się do kolejnego turnieju. Zagrała z gwiazdą "Przyjaciół"!

2024-05-22 14:08

Iga Świątek właśnie przygotowuje się do kolejnego turnieju French Open, które rozegrane zostaną na kortach im. Rolanda Garrosa. Pierwsza rakieta świata w kobiecym tenisie w ramach przygotowań rozegrała niecodzienny mecz. Okazuje się, że już od dawna "umawiała się" na pojedynek na korcie z gwiazdą serialu "Przyjaciele". Nie od dziś wiadomo, że polska tenisistka jest fanką produkcji.

Iga Świątek od kilku sezonów dominuje na światowych kortach tenisowych. Mimo młodego wieku Polka może pochwalić się wieloma sukcesami. Tenisistka zagrała w 23 finałach turniejów WTA i wygrała aż 20 z nich! Choć ten sezon rozpoczął się dla Igi Świątek nieco gorzej, to po niezbyt udanych występach na Australian Open i w turnieju WTA w Dubaju, to podczas Indian Wells nie oddała ani jednego seta. Później natomiast ponownie musiała uznać wyższość rywalek podczas turniejów w Miami i Stuttgarcie. Jednak już w maju wróciła na zwycięską ścieżkę i w finale w Madrycie pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę, a następnie sięgnęła po kolejne zwycięstwo w WTA 1000 Rzymie i w rankingu WTA utrzymuje pierwszą pozycję pozostawiając daleko w tyle drugą Sablenkę.

Iga Świątek pokazała moc w turnieju WTA Doha

Iga Świątek zagrała z gwiazdą "Przyjaciół"

Iga Świątek intensywnie trenuje do zbliżającego się turnieju w Paryżu. W przeszłości podczas paryskiego French Open triumfowała już trzykrotnie: w 2020, 2022 i 2023. Jednak nie samym tenisem żyje człowiek. Polka nie ukrywa, że jest wielką fanką popularnego amerykańskiego serialu komediowego "Przyjaciele". Dwa lata temu Polka pokusiła się o komentarz pod postem jednej z gwiazd produkcji - Courteney Cox, która wcielała się w rolę serialowej Moniki Geller.

Gdybyśmy grały razem w parze deblowej, żadna z piłek by cię nie uderzyła... tak, tylko mówię - napisała wówczas Iga Świątek.

W końcu obie panie mogły spotkać się na korcie, gdzie nie tylko ucięły sobie miłą pogawędkę, ale oczywiście zagrały również w tenisa. Zdjęcia i filmiki z tego wydarzenia od razu stały się hitem sieci!