Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

i

Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

PIŁKARSKI HIT

Hymn Euro 2024 - piosenka Fire o pokoju i zjednoczeniu świata! To będzie hit lata

2024-06-16 9:02

W połączeniu talentu muzycznego i emocji związanych z piłką nożną, włoskie elektroniczne trio MEDUZA, nominowany do Grammy zespół OneRepublic i niemiecka wokalistka oraz songwriterka Leony zaprezentowali wyczekiwaną, oficjalną piosenkę UEFA EURO 2024 zatytułowaną „Fire”. Artyści przygotowują w ten sposób słuchaczy i kibiców na to, co przyniesie pełne niezapomnianych sportowych chwil lato.

Spis treści

  1. Hymn Euro 2024 - piosenka Fire: kto śpiewa?
  2. Euro 2024: hymn - piosenka Fire

Piosenka na Euro 2024 - oficjalny hymn pojawił się na blisko miesiąc przed meczem otwarcia, czyli starciem Niemcy vs Szkocja. Zaprezentowana niespodziewanie podczas występu MEDUZY podczas Miami Music Week piosenka szybko zaskarbiła sobie serca fanów. Teraz możemy zapoznać się z jej ostateczną, studyjną wersją, która będzie towarzyszyć sportowemu świętu. Wraz z premierą utworu, UEFA rusza z inspirującą kampanią #lightyourfire, zachęcając fanów z całego świata do podzielenia się tym, co rozpala w nich ogień i wykorzystując utwór do napędzania ich kreatywnej ekspresji. Za sprawą nowej inicjatywy UEFA chce, by fani poczuli ducha mistrzostw i zaangażowali się w nie. Organizacja zachęca fanów do publikowania filmików, w których w rytm piosenki pokazują ogień, z jakim oddają się swojej pasji. Kampania jest nie tylko okazją do pochwalenia się swoimi zainteresowaniami, ale także szansą na wygranie biletów na zaplanowany na 14 czerwca wielki finał turnieju.

Grupy EURO 2024 - KIEDY i z kim gra Polska? Mecze Polski na Euro

Czy Robert Lewandowski jest Żugajką? Julia Żugaj odpowiada!

Hymn Euro 2024 - piosenka Fire: kto śpiewa?

- Siła muzyki jednoczy nas teraz bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem „Fire”, oficjalnego hymnu UEFA EURO 2024 i mamy nadzieję, że kampania #lightyourfire rozpali pasję kibiców piłki nożnej i słuchaczy muzyki na całym świecie, łącząc ich we wspólnym świętowaniu. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia turnieju i rozświetlenia sceny - komentują członkowie MEDUZY.

Ryan Tedder z OneRepublic dodaje: - Dzień premiery „Fire” jest dla nas wyjątkowy. Napisaliśmy tę piosenkę specjalnie z myślą o UEFA EURO 2024. Zrobiliśmy to dla fanów piłki nożnej na całym świecie. Wspólnie z MEDUZĄ chcieliśmy zjednoczyć wszystkich i jesteśmy podekscytowani, widząc, jak piosenka inspiruje fanów na całym świecie. Dołącz do nas, podziel się swoją pasją i rozpalmy ogień razem, odliczając czas do rozpoczęcia turnieju.

Euro 2024 - GDZIE i KIEDY? Na jakich stadionach mecze Euro 2024? [DATA, MIEJSCE]

Ekscytacji towarzyszącej premierze nie kryje także Leony. – W tej piosence nie chodzi tylko o muzykę, ale również o nawiązanie kontaktu z fanami i rozpalenie iskry UEFA EURO 2024. Mam nadzieję, że wszyscy poczują ten entuzjazm i dołączą do nas w kampanii #lightyourfire, by podzielić się tym, co ich inspiruje – mówi wokalistka.

Euro 2024: hymn - piosenka Fire

Fire jest pełnym mocy owocem współpracy znanej z potężnych house’owych produkcji MEDUZY, twórców fascynujących obrazów dźwiękowych z OneRepublic oraz mającej popową duszę Leony. Piosenka uosabia zapał i ducha zarówno turnieju piłkarskiego, jak i muzyki. „Fire” jest celebracją jedności, różnorodności i radości związanej z turniejem UEFA EURO 2024. Wydanie oficjalnej piosenki mistrzostw i start kampanii #lightyourfire są otwarciem nowej ery dla dziedzictwa turnieju. Dodatkowe zaangażowanie fanów sprawi, że UEFA EURO 2024 będzie bliższe ich sercom i zostanie zapamiętane na lata nie tylko ze względu na poziom piłkarski i sportowe emocje, ale także połączenie z nimi muzyki.

MEDUZA, OneRepublic i Leony pojawią się na ceremonii zamknięcia mistrzostw, by podsycić sportowe emocje wykonaniem „Fire” na żywo.

Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA, powiedział: – MEDUZA, OneRepublic i Leony połączyli uniwersalne pasję piłkarską z muzyką. „Fire” oddaje ducha jedności i emocji UEFA EURO 2024. Nasza kampania #lightyourfire zachęca fanów do całkowitego zanurzenia się w turnieju. Połączenie muzyki i piłki nożnej pomaga tworzyć wciągające doświadczenie UEFA EURO 2024, w którym artyści dzięki swoim wyjątkowym talentom ucieleśniają naszą wizję jednoczenia się poprzez sport.

UEFA EURO 2024 rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca. Turniej będzie rozgrywany w dziesięciu miastach na terenie całych Niemiec – w Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie. Pokazując europejską piłkę nożną na najwyższym możliwym poziomie, turniej zgromadzi kibiców z całego świata.