HITY ROKU 2020 - polskie piosenki, hip-hop i debiutanci. Tych artystów słuchali Polacy!

2020-12-01 10:25
HITY ROKU 2020 - polskie piosenki, hip-hop i debiutanci. Tych artystów słuchali Polacy!
Autor: Pawel Skraba/REPORTER / EAST NEWS HITY ROKU 2020 - polskie piosenki, hip-hop i debiutanci. Tych artystów słuchali Polacy!

Kończący się rok 2020 wyraźnie odróżnia się od poprzednich lat. Zanim przejdziemy do tworzenia list noworocznych postanowień, zapraszamy do podsumowania minionych miesięcy oraz sprawdzenia jakie utwory królowały w słuchawkach i głośnikach podczas pracy zdalnej i wirtualnych domówek.

Spis treści

 1. Hity 2020 - rap i debiutanci
 2. Hity Roku 2020 - latino 
 3. Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsi artyści
 4. Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze utwory
 5. Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze albumy
 6. Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze podcasty
 7. Hity Roku 2020 - najpopularniejsi artyści: świat
 8. Hity Roku 2020 - najpopularniejsze artystki: świat
 9. Hity Roku 2020 - najpopularniejsze utwory: świat
 10. Hity Roku 2020 - najpopularniejsze albumy: świat
 11. Hity Roku 2020 - najpopularniejsze podcasty:

HITY ROKU 2020 - ranking najczęściej słuchanych artystów już dostępny! Po raz kolejny największa platforma streamingowa na świecie publikuje podsumowanie roku #SpotifyWrapped, które opisuje upodobania użytkowników Spotify w 2020 roku - pokazuje jak ponad 320 milionów słuchaczy na całym świecie odtwarzało podcasty, dla dziennej dawki informacji i rozrywki, oraz ulubione piosenki w trakcie wykonywania codziennych zadań.

Rap 20 - notowanie z polskim hip-hopem w Radiu ESKA

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Hity 2020 - rap i debiutanci

Z danych Spotify wynika, że krajowa muzyka coraz częściej zajmuje czołowe miejsca w rankingach słuchalności w Polsce. 2020 rok tylko wzmocnił ten trend. Na pozycji lidera wśród artystów, niezmiennie od 2018 roku, znajduje się Taco Hemingway, którego singiel Polskie Tango uplasował się na czwartym miejscu zestawienia najpopularniejszych utworów bieżącego roku. Podium obfituje jednak w niespodzianki!

Drugą pozycję zajął Quebonafide, awansując o 5. miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Miejsce w rankingu top 5 utrzymuje także Bedoes. Wśród najpopularniejszych artystów pojawili się również Lanek oraz Mata, kolejno na miejscach trzecim i piątym.

Najwyższe miejsca zestawienia najpopularniejszych utworów podobnie jak w ubiegłym roku zdominowali raperzy, z BUBBLETEA w wykonaniu duetu Quebonafide i Daria Zawiałow na czele. Tegoroczny ranking przyniósł jednak pewne zaskoczenia. Na siódmej pozycji zadebiutowała bowiem sanah - objawienie popowej sceny muzycznej, której utwór Szampan nuci cała Polska.

Co to za piosenka? Jak znasz nowe hity?

Pytanie 1 z 8
Powiedz tak i podziel się tym szczęściem...

Czołówkę najpopularniejszych albumów otwiera Mata, jeden z najważniejszych twórców młodego pokolenia. Wydany w styczniu debiutancka płyta 100 dni do matury sprawiła, że rapera uznaje się za jedną z sensacji 2020 roku. Czwarte miejsce rankingu szturmem zdobyła debiutantka sanah ze świetnie przyjętym albumem studyjnym Królowa Dram.

W przypadku podcastów do tradycyjnej od kilku lat czołówki również dołączył debiutant. Z drugiego miejsca w roku ubiegłym na pozycję tegorocznego lidera wysunął się kanał Kryminatorium. Tuż za nim ulokowali się kolejno: Ja i moje przyjaciółki idiotki, Dwóch Typów Podcast, Tu Okuniewska oraz wspomniany debiut w rankingu, podcast Kwadrans na angielski, który zamyka listę top 5.

Hity Roku 2020 - latino 

Koronę najpopularniejszego artysty 2020 roku z ponad 8,3 miliardami odtworzeń na świecie otrzymuje portorykański raper Bad Bunny. Artysta zajął czołową pozycję również w kategorii najpopularniejszy album. Jego krążek YHLQMDLG użytkownicy Spotify przesłuchali aż 3,3 miliarda razy! Tuż za nim, na drugim miejscu znajduje się Drake, najpopularniejszy twórca 2018, 2016 i 2015 roku. Tegoroczną top trójkę zamyka jeden z najpopularniejszych artystów muzyki latynoskiej, kolumbijski piosenkarz reggaeton, J Balvin.

Tak jak w ubiegłym roku na wysokiej pozycji utrzymuje się również Billie Eilish, która drugi rok z rzędu pozostaje najpopularniejszą piosenkarką na świecie. Tuż za nią w zestawieniu pojawiły się artystki, które w 2020 roku powróciły z nowymi albumami: Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa i Halsey. Z kolei najpopularniejszym utworem roku 2020, który szturmem podbił serca fanów i okupuje czołówki list przebojów od listopada 2019 r., zostaje Blinding Lights autorstwa The Weeknd. W minionych miesiącach został on odtworzony ponad 1,6 miliarda razy! Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Dance Monkey, Tones And I i The Box, Roddy'ego Riccha. Listę top 5. zamykają Roses - Imanbek Remix od Imanbek i SAINt JHN oraz Don't Start Now od Duy Lipy.

Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsi artyści

 1. Taco Hemingway
 2. Quebonafide
 3. Lanek
 4. Bedoes
 5. Mata

Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze utwory

 1. Quebonafide, Daria Zawiałow, Duit - BUBBLETEA
 2. The Weeknd - Blinding Lights
 3. Sobel - Impreza
 4. Taco Hemingway, Lanek - Polskie Tango
 5. Mata - 100 dni do matury

Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze albumy

 1. Mata - 100 dni do matury
 2. QUEBONAFIDE - ROMANTIC PSYCHO
 3. Bedoes - Opowieści z Doliny Smoków
 4. sanah - Królowa dram
 5. Białas - H8M5

Hity Roku 2020 w Polsce - najpopularniejsze podcasty

 1. Kryminatorium
 2. Ja i moje przyjaciółki idiotki
 3. Dwóch Typów Podcast
 4. Tu Okuniewska
 5. Kwadrans na angielski

Hity Roku 2020 - wyniki globalne

Hity Roku 2020 - najpopularniejsi artyści: świat

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

Hity Roku 2020 - najpopularniejsze artystki: świat

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

Hity Roku 2020 - najpopularniejsze utwory: świat

 1. The Weeknd - Blinding Lights
 2. Tones and I - Dance Monkey
 3. Roddy Ricch - The Box
 4. Imanbek and SAINt JHN - Roses - Imanbek Remix
 5. Dua Lipa - Don’t Start Now

Hity Roku 2020 - najpopularniejsze albumy: świat

 1. Bad Bunny - YHLQMDLG
 2. The Weeknd - After Hours
 3. Post Malone - Hollywood’s Bleeding
 4. Harry Styles - Fine Line
 5. Dua Lipa - Future Nostalgia

Hity Roku 2020 - najpopularniejsze podcasty:

 1. The Joe Rogan Experience
 2. TED Talks Daily
 3. The Daily
 4. Call Her Daddy
 5. The Michelle Obama Podcast
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze