#HITY 2013: 9 najciekawszych wydarzeń 2013 roku! Sprawdź podsumowanie na ESKA.pl! [VIDEO]

2013-12-30 12:46

Hity 2013: na ESKA.pl przedstawiamy wybrane najważniejsze wydarzenia 2013 roku. Co działo się w 2013 roku? Kto podbił internet, a kto był na ustach wszystkich fanów muzyki? Sprawdź podsumowanie na ESKA.pl!

Hity 2013: na ESKA.pl przypominamy wybrane najważniejsze wydarzenia 2013 roku! Rekordy, powroty, hity internetu - wybraliśmy 9 najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń, które przyniósł mijający rok. Sprawdź podsumowanie na ESKA.pl!

#9
. Nowe płyty Miley Cyrus, Lady Gagi, Katy Perry, Britney Spears i Beyonce. Jesień 2013 należała do kobiet - doczekaliśmy się nowych krążków aż pięciu najpopularniejszych wokalistek! W konkurencji wygrały Miley Cyrus - dzięki kontrowersyjnym sposobom na promocję takim jak twerkanie przed Robinem Thicke na gali VMA 2013 czy nagości w klipie do Wrecking Ball - oraz Beyonce, która uznała, że najlepszym sposobem na to, by wszyscy mówili o jej krążku, jest niepromowanie go w ogóle - i miała rację! Mamy nadzieję, że rok 2014 również będzie należał do wokalistek - czekamy na nowe płyty Adele, Lany Del Rey, Rihanny, Jennifer Lopez, Shakiry i Nicki Minaj!

#8. Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie. Kawałek, który miał premierę w czerwcu 2012, osiągnął szczyt popularności w 2013 roku. Discopolowy przebój doczekał się wielu przeróbek, także obcojęzycznych, oraz parodii. Znalazł się także w propozycjach do Gorącej 100 Radia ESKA!   

#7.
Violetta - argentyńska muzyczna telenowela dla młodzieży emitowana przez Disney Channel dość niespodziewanie odniosła w Polsce wielki sukces - a dwie płyty z piosenkami z serialu do tej pory okupują szczyty zestawienia najlepiej sprzedających się płyt według OLiS.  

#6. Bałkanica - powrót Piersi z nowym wokalistą. Piersi to zespół, który istnieje na polskim rynku muzycznym już prawie 30 lat, a szczyt popularności osiągnęła w latach 90-tych. Po piętnastu latach od nagrania ostatniego wielkiego przeboju (Całuj Mnie z płyty Raj Na Ziemi) grupę postanowił opuścić jej lider - Paweł Kukiz. Wydawać by się mogło, że to koniec zespołu - jednak dzięki nowemu wokaliście, którym został Adam Asanow, oraz hitowi Bałkanica, Piersi wróciły na szczyty list przebojów!

#5. Justin Bieber, Beyonce i Rihanna wystąpili na koncertach w Polsce! Największe zagraniczne gwiazdy pop coraz chętniej odwiedzają Polskę. Czekamy teraz na Lady Gagę, Miley Cyrus a przede wszystkim - One Direction!

#4. Nie Lubimy Robić oraz My Słowianie - Donatan jako producent funkcjonuje na polskim rynku muzycznym od 2002 roku, jednak dopiero w 2013 podbił uszy polskich słuchaczy. Przy okazji, dzięki klipom, wypromował dwie piękne kobiety - po premierze Nie Lubimy Robić wszyscy chcieli wiedzieć, kim jest dziewczyna z teledysku, Luxuria Astaroth, z kolei po My Słowianie internet pękał w szwach od zapytań: kim jest Cleo, nowa wokalistka Donatana? To właśnie dzięki nim produkcje Donatana zdobyły tylu fanów!

#3. Dawid Kwiatkowski - to nowa twarz na polskim muzycznym rynku, której popularności mogą pozazdrościć starsi wyjadacze. Debiutancka płyta sprzedaje się jak świeże bułeczki, a na koncertach i facebooku wyrażają swoje uwielbienie setki piszczących fanek. Czy Dawid będzie umiał wykorzystać swoje pięć minut? Trzymamy kciuki! 

#2. Cezik - to do niego należał w minionym roku polski internet! Znany jako autor Klejnut, Cezik wygrał internety dzięki przeróbce występu Patty w DD TVN - klipowi pod tytułem Zaklęta Antylopa, oraz wkrętowi pod wezwaniem Polak w brytyjskim Mam Talent. Czy to szczyt możliwości Cezika, czy też chłopak się dopiero rozkręca? Mamy nadzieję, że to drugie!

#1. Harlem Shake - hit światowego internetu na miarę zeszłorocznego Gangnam Style. To wirusowe video, które doczekało się tysięcy przeróbek, parodii, nowych wersji. Wpisując w wyszukiwarkę YouTube hasło Harlem Shake możemy znaleźć aż 7 640 000 powiązanych wyników! 

Co czeka nas w 2014 roku? Trudno przewidzieć, ale raczej na pewno nie zabraknie nowych atrakcji! O wszystkim, co ważne i ciekawe w muzyce będziecie mogli przeczytać na ESKA.pl!


Najnowsze