Hipnotyzujące zjawisko na niebie w październiku. Czekaliście na nie z utęsknieniem!

2020-09-29 16:29 MK
Orionidy
Autor: EAST NEWS

Zjawiska astronomiczne od zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony ludzi z całego świata. Wielu z nich z niecierpliwością śledzi kalendarze przygotowywane przez ekspertów, by nie przegapić żadnego z nich. Mimo że to lato kojarzy się z pięknymi widokami na niebie, również jesienią można się zachwycić. W październiku czeka nas kolejny deszcz spadających gwiazd. Kiedy i z jakiego roju? Sprawdź na ESKA.pl.

Orionidy 2020 - kiedy noc spadających gwiazd w październiku? Z tej wiedzy na pewno skorzystają wszyscy miłośnicy zjawisk astronomicznych. Ludzie właściwie od zawsze zachwycali się niezwykłymi zjawiskami na niebie. Dzięki postępowi nauki, możliwe stało się przewidzenie, kiedy dokładnie będzie można zaobserwować niecodzienne widoki. Do najpopularniejszych zjawisk astronomicznych należą tak zwane noce spadających gwiazd, czyli noc, kiedy to meteory z konkretnego roju osiągają swoje maksimum i są widoczne gołym okiem przy dobrych warunkach atmosferycznych.

Noc spadających gwiazd wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z sierpniem. Rzeczywiście, wtedy na niebie można zaobserwować wówczas rój Perseidów, a jego aktywność jest bardzo wysoka. Dobra wiadomość jest taka, że również jesienią można zaobserwować wiele zjawisk astronomicznych. Jedno z nich już niebawem zawita na październikowym niebie!

ESKA XD #003

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Noc spadających gwiazd - Orionidy 2020

Orionidy to rój meteorów związany z kometą Halleya, który uaktywnia się już na samym początku października. W tym roku spadające gwiazdy, jak powszechnie nazywa się obiekty, będą widoczne na niebie od 2 października do 7 listopada. Internautów najbardziej obchodzi jednak maksimum roju. Na nie trzeba będzie poczekać aż do 21 października. Aktywność meteorów z roju Orionidy ma wysoką aktywność, dzięki czemu są łatwe do zauważenia.

Najnowsze