Kiedy jest Halloween 2022?

i

Autor: Pixabay

Halloween 2022 - data: kiedy jest? Jak wypada święto strachu?

2022-10-28 14:42

Halloween 2022 jest dniem, na który przez cały rok czeka niesamowicie dużo osób. W końcu to wtedy organizowane są jedne z najlepszych imprez, które na długo zostają w pamięci ich uczestnikom. Sprawdziliśmy, kiedy wypada tegoroczne Halloween oraz w jakim dniu najwięcej osób będzie świętowało z tej okazji!

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy jest Halloween 2022, w końcu dla niektórych to jedna z najciekawszych tradycji w ciągu całego roku. Nic więc dziwnego, że pytanie to jest obecnie jednym z najczęściej zadawanych przez internautów. Halloween 2022 zbliża się do nas wraz z końcem października, a tym, którzy zdecydowali się na świętowanie go, zostało już naprawdę niewiele czasu na przygotowania. W tym roku niestety święto to nie wypada w weekend, co oznacza, że duża część osób będzie organizowała jego obchody nie w faktyczną datę, a weekend przed świętem lub ten, który następuje kilka dni po nim.

Halloween 2022 - stroje, kostiumy i dekoracje. Najlepsze pomysły na 31 października!

Rapowe hity zawodników FAME MMA [Boxdel, Tromba, Nitro] | ESKA XD - Ale to już było! #60

Kiedy jest Halloween 2022?

Halloween zawsze wypada tego samego dnia. Mowa tutaj oczywiście o 31 października, dzień przed świętem Wszystkich Świętych. Nie jest to dzień wolny od pracy i wypada w poniedziałek, co oznacza, że większość imprez halloweenowych odbędzie się w sobotę 29 października, ewentualnie 5 listopada.

Halloween 2022 - inspiracje. Jakie ozdoby na imprezę halloween?

Halloween - skąd się wzięło?

Święto to ma naprawdę długą tradycję, bo aż 2000 lat! Najprawdopodobniej wywodzi się z celtyckiego święta - Samhain, które było oznaką nadejścia końca lata. Był to czas, podczas którego świat żywych łączył się ze światem zmarłych. Ludzie zakładali maski, aby duchy wzięły ich za swoich. W naszych czasach szczególne znaczenie ma w kulturze amerykańskiej, jednak w ostatnich latach coraz bardziej zakorzenia się w innych, w tym między innymi w polskiej.

Sonda
Czy obchodzisz Halloween?