Halina Mlynkova - wiek, wzrost, dzieci, Brathanki, Instagram. Kim jest gwiazda?

2019-08-15 18:34 MK
Halina Mlynkova
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

Halina Mlynkova to popularna polska wokalistka i autorka tekstów, która popularność zyskała jako wokalistka zespołu Brathanki. Przez lata swojej kariery, artystka wielokrotnie gościła na największych festiwalach, gdzie prezentowała swoje przeboje. Gwiazdy nie zabrakło na tegorocznej edycji Top of the Top Sopot Festival. Na ESKA.pl zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące piosenkarki i publikujemy je już teraz. Sprawdźcie koniecznie!

Halina Mlynkova - wiek, wzrost, dzieci, Brathanki, Instagram: oto najczęściej wyszukiwane frazy w kontekście popularnej polskiej wokalistki. Choć ciężko w to uwierzyć, Mlynkova jest aktywna na rynku muzycznym od ponad dwudziestu lat. W tym czasie, udało jej się wypuścić wiele hitów. Piosenkarka ma na swoim koncie zarówno płyty wydane z grupą Brathanki, jak również solowe. Po 16 latach od odejścia z zespołu, gwiazda postanowiła pojawić się na scenie z pozostałymi jego członkami na Top of the Top Sopot Festival 2019. Co musicie o niej wiedzieć?

Halina Mlynkova - wiek

Ile lat ma Halina Mlynkowa? Spieszymy z odpowiedzią! Artystka ma obecnie 42 lata. Urodziła się 22 czerwca 1977 roku w Nawsiu, wsi w Czechach. Piosenkarka ukończyła liceum medyczne w Cieszynie, a następnie studia na kierunku etnografia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Halina Mlynkova - wzrost

Wokalistka może pochwalić się świetną sylwetką i wzrostem modelki. Halina Mlynkova mierzy bowiem 174 centymetry wzrostu.

Halina Mlynkova - dzieci

Halina Mlynkova ma jedno dziecko - syna Piotra. Chłopiec przyszedł na świat w styczniu 2004 roku i jest owocem małżeństwa piosenkarki z popularnym polskim aktorem Łukaszem Nowickim. W 2012 roku para zdecydowała się na rozwód.

Halina Mlynkova - Brathanki

Największe przeboje Haliny Mlynkovej pochodzą z czasów, kiedy była jeszcze wokalistką zespołu Brathanki. Gwiazda zaczęła w nim śpiewać w 1998 roku i wspólnie wylansowali takie hity jak Czerwone korale czy W kinie w Lublinie. Artystka zdecydowała się na odejście z zespołu w 2004 roku, tłumacząc to później faktem, że jej koledzy źle znieśli fakt, iż zaszła w ciążę, będąc u szczytu popularności.

Halina Mlynkova - Instagram

Gwiazda jest bardzo aktywna na swoim Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 20 tysięcy osób. Na profilu Mlynkovej znajdziemy wiele zdjęć z oficjalnych imprez, koncertów, jak również z życia prywatnego.

Najnowsze