ŻYCIE LEGENDY

Halina Frąckowiak - wiek, mąż, dzieci, utwory, wzrost, wypadek, młodość, ciekawostki

2024-02-19 8:05

Halina Frąckowiak od najmłodszych lat zachwyca prezencją i głosem. Muzyczną karierę rozpoczęła w 1963 roku będąc zaledwie 16-letnią dziewczyną. Zadebiutowała na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie od razu wskakując do głębokiej wody. W trakcie tego wydarzenia konkurowała z Czesławem Niemenem i Zdzisławą Sośnicką. Wtedy, na pewno nie podejrzewała, że w kolejnych latach osiągnie tak mnóstwo, wielkich sukcesów. Ten największy, to oczywiście założenie rodziny. Kim jest Halina Frąckowiak? Ile ma lat, czy ma dzieci i jak wyglądało jej życie zawodowe i prywatne? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Halina Frąckowiak - wiek
  2. Halina Frąckowiak - mąż
  3. Halina Frąckowiak - dzieci
  4. Halina Frąckowiak - utwory
  5. Halina Frąckowiak - wzrost
  6. Halina Frąckowiak - wypadek

Halina Frąckowiak - wiek, mąż, dzieci, utwory, wzrost, choroba, młodość, czyli wszystko, co interesuje internautów na temat legendarnej polskiej artystki. Ta swoją karierę rozpoczęła mając zaledwie szesnaście lat, będąc wówczas uczennicą Technikum Ekonomicznego. Wystąpiła na festiwalu konkurując z Czesławem Niemenem czy chociażby Zdzisławą Sośnicką i finalnie została laureatką Złotej Dziesiątki. W kolejnych latach współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni, Tarpany czy Grupa ABC. W 1972 roku jej kariera solowa nabrała tempa. Wielokrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę. Wydawała muzykę na kasetach zarówno w Polsce, pozostałych krajach Europy, jak i w Stanach Zjednoczonych. Występowała w telewizji, dawała koncerty na świecie, pojawiała się w teatrach i robiła furorę na Festiwalu w Opolu. To tam wykonała swój hit "Papierowy księżyc". Halina Frąckowiak zawsze wyróżniała się nietypowymi kostiumami, które były na tamte czasy bardzo odważne i niepowtarzalne. W 1990 roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu i musiała zrobić sobie dłuższą przerwę. Gdy już jej stan zdrowia wrócił do normy, to i ona powróciła na ścieżkę chwały oraz sławy.

The Voice Senior 2024 - JURY, UCZESTNICY, ODCINKI. Kiedy i o której Voice Senior 5?

Najlepsze teksty Maryli Rodowicz z nowego The Voice Senior!

Halina Frąckowiak - wiek

Ile lat ma Halina Frąckowiak? Patrząc na to, jak wygląda można stwierdzić, że czas się dla niej zatrzymał! Wielka i ceniona artystka, która znana jest również z pseudonimu Sonia Sulin, urodziła się 10 kwietnia 1947 roku w Poznaniu. W 2023 roku będzie świętować 77. urodziny!

Halina Frąckowiak - mąż

Halina Frąckowiak miała 25 lat, gdy w jej życiu pojawił się Krzysztof Bukowski. Jak opowiedziała w rozmowie z magazynem Gala, gdy tylko zobaczyła tego mężczyznę, to od razu wiedziała, że on do niej przyszedł. Artystka grała wówczas koncert z grupą ABC w Sopocie. Jak się okazuje, chciał, by piosenkarka zagrała w jego filmie. Para z czasem bardzo się do siebie zbliżyła. Wspólnie po roku znajomości postanowili, że wezmą ślub i tak też się stało. Gwiazda ze względu na swojego męża miała odpuścić sobie intratny wyjazd do Włoch. Po siedmiu latach małżeństwa rozstali się. Bukowski zmarł w 2001 roku. 

Halina Frąckowiak była w długim związku z Józefem Szaniawskim. Nigdy nie wzięli ślubu, ale mają syna, Filipa. Artystka przeżyła dramatyczne chwile za sprawą faktu, że Szaniawski został uznany za zdrajcę i skazany na 10 lat więzienia. Jak się później okazało niesłusznie, a sąd uznał go za ostatniego więźnia politycznego czasów PRL-u.

Halina Frąckowiak - dzieci

Filip Frąckowiak urodził się 4 grudnia 1980 roku i jest jedynym dzieckiem Haliny Frąckowiak. Nazwisko odziedziczył po matce ze względu na obawy, że zostanie zlinczowany ze względu na swojego aresztowanego ojca. Wiadomo, że Filip jest dziennikarzem śledczym i założył swoją rodzinę.

Halina Frąckowiak - utwory

Utwory Haliny Frąckowiak to wielkie hity, które znacie doskonale. To chociażby kultowy kawałek pt. "Papierowy księżyc". Popularnością cieszył się także przebój "Dancing Queen", czy "Tin Pan Alley". 

Halina Frąckowiak - wzrost

Wzrost Haliny Frąckowiak nie został nigdy dokładnie podany. Legenda polskiej sceny jest równa wzrostem z Natalią Kukulską, która mierzy 167 centymetrów. 

Halina Frąckowiak - wypadek

Wypadek Haliny Frąckowiak bardzo pokrzyżował jej plany. Artystka podróżowała w 1990 roku na koncert w Gorzowie Wielkopolskim. Opowiadała później, że kierowca nie zauważył znaku "stop" i wyjechał wprost na inny samochód. Z tego co pamięta był to polonez lub fiat. Samochód uderz w przednie drzwi, a rozkruszona szyba pokruszyła jej twarz. Gwiazda miała również połamane nogi i musiała się poddać wielomiesięcznej rehabilitacji. Ta sytuacja sprawiła, że stała się jeszcze silniejsza.