Lee Ryan

i

Autor: Photoshot/REPORTER; EAST NEWS

WIADOMOŚCI

Gwiazdor boysbandu zaatakował stewardessę. Przyznał się do winy i usłyszał wyrok

2023-10-01 16:09

Lee Ryan, gwiazdor legendarnego boysbandu, odpowie za swój wybryk na pokładzie samolotu. Przypomnijmy, że został oskarżony o rasistowski atak na stewardesie latem ubiegłego roku. Sprawa ma już swój finał. I chociaż artysta tylko częściowo przyznał się do winy, to i tak usłyszał wyrok.

Lee Ryan znany jest przede wszystkim z występów w zespole Blue. Boysband szczególnie dał o sobie znać w latach 2000-2005, a później w 2011 roku, kiedy to reprezentował Wielką Brytanię na Eurowizji. Niedługo później znowu zrobiło się głośno o Ryanie, gdy artysta oświadczył, że jest biseksualny i miał nawet romans ze swoim kolegą z boysbandu Duncanem Jamesem. I kiedy myśleliśmy, że niczym nas już nie zaskoczy, to stało się zupełnie odwrotnie. Latem ubiegłego roku oskarżono go zaatakowanie pracownicy linii lotniczych i obrazę funkcjonariusza prawa.

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Lee Ryan zaatakował stewardesę. Jest wyrok!

Sytuacja miała miejsce na w samolocie linii British Airways w lipcu 2022 roku. Wokalista, ponoć zaraz po wypiciu butelki wina, wszedł na pokład maszyny i zaczął niestosowanie się zachowywać. Za cel wziął sobie czarnoskórą stewardesę, do której kierował sprośne i rasistowskie teksty. Nazywał ją m.in. "czekoladowym ciasteczkiem" i mówił, że chciałby mieć z nią "czekoladowe dzieci". Podjął się nawet próby pocałowania kobiety. Gdy mocno złapał ją za ręce, to do samolotu wezwano policjanta. Wszyscy myśleli, że sytuacja zostanie opanowana, ale wtedy mężczyzna zaczął obrażać funkcjonariusza, a nawet go ugryzł. I chociaż na początku nie chciał przyznać się do zarzucanych mu czynów, to ostatecznie to zrobił. Przyznał się do niestosownych komentarzy i "lekkiego" złapania pracownicy linii lotniczych.

Przepraszam. Członek mojego zespołu jest czarny, nie jestem rasistą, miałem czarne dziewczyny, dziewczyny mieszanej rasy. To było przekomarzanie się, po prostu pijackie przekomarzanie, jak sądzę, nie było w tym żadnej złośliwości ani zamiaru zasmucenia kogokolwiek" - oświadczył Lee Ryan

Oczywiście sąd nie przymknął na tę sprawę oka i postanowił wymierzyć sprawiedliwość muzykowi. Lee Ryan za sprośne komentarze i napastowanie członków British Airways został skazany na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz karę pieniężną na łączną sumę 3760 funtów (2500£ odszkodowania dla personelu, 750£ dla reszty załogi i 510£ za koszty rozprawy).