Grubson nowy singiel

i

Autor: Mystic Production

GrubSon wydał nowy singiel! Serca twego chłód powstał pod wpływem książki

2021-03-18 16:34

GrubSon ma prezent dla fanów. Pojawił się jego najnowszy singiel. Serca twego chłód to utwór, który powstał pod wpływem książki Przemka Corso pod tym samym tytułem. Muzyk zaintrygowany fabułą i klimatem powieści stworzył utwór nawiązujący zarówno do treści jak i nastroju. Piosenka pochodzi z jego ostatniej płyty pod tytułem AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE.

GrubSon wyjaśnił skąd wzięła się u niego inspiracja książką Przemka Corso. - Czytałem to na bieżąco kiedy Corso nad tym pracował, a całość była niewiele więcej, niż tylko maszynopisem. (...) Kompletnie mnie ta historia pochłonęłą. Od początku wiedziałem, że ta książka to będzie hit i że to najlepsza rzecz jaką napisał Corso. Recenzje zresztą mówią same za siebie. Wszedłem do studia i zacząłem eksperymentować z tekstem i dźwiękami - wyjaśnił raper. Ta niecodzienna współpraca pomiędzy muzykiem, a pisarzem zaowocowała również hipnotyzującym teledyskiem, który jest dowodem na to, że sztuka może się przenikać.  - Ja i Corso oglądamy ich tysiące (filmów -red.). Najważniejsze jednak było to, aby każdy z elementów składających się na Serca twego chłód był niezależny i tylko się ocierał o siebie. Ekipa filmowa dostała całkowicie wolną rękę, żeby zrobić coś swojego i dołożyć własną cegiełkę do tej konstrukcji – dodaje. 

Grubson wywiad

GrubSon - Serca twego chłód. Kiedy premiera?

Nowy singiel GrubSona to utwór skupiający się na motywach książki, której ogólnopolska premiera miała miejsce 9 marca. Dotyka m.in tematów uzależnienia, pokus, a co najważniejsze miłości i namiętności i człowieczeństwa, bo czy nie łatwiej byłoby po prostu żyć bez serca? Książka, tak samo jak teledysk, opowiada o seryjnym mordercy traktując to wszystko jednak tylko jako platformę do poruszenia znacznie ważniejszych i bardziej osobistych tematów. Premiera teledysku do singla miała miejsce 16 marca 2021.

AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE - płyta GrubSona

To właśnie z tego albumu pochodzi singiel Serca twego chłód. To szósty album muzyczny popularnego rapera. Cała płyta skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. W utworach gościnnie pojawili się tacy artyści jak Mrozu, Marika, Paprodziad, Jarecki i Igor Herbut.  

Klasyki polskiego rapu. Znasz te kawałki?

Pytanie 1 z 15
"Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się". W czyjej piosence znajdują się te słowa?