Granfluencerzy podbijają social media! Poznaj nowych infulencerów

2020-01-14 10:25 PO
Instagram
Autor: LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News

Zdawać by się mogło, że portale społecznościowe są przeznaczone tylko dla młodszego pokolenia i to właśnie młodzi ludzie królują w tego typu mediach. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Właśnie narodził się nowy typ influencerów, a mianowicie #Granfluencerzy!

Granfulencerzy czyli nic innego jak po prostu pokolenie osób starszych, które mają coś do powiedzenia lub pokazania światu właśnie za pomocą internetu. Są to osoby, które stały się, bądź mają szansę stać się popularni w sieci. Często okazuje się także, że na temat social media wiedzą znaczenie więcej niż ludzie młodsi. Instagram to jeden z najlepszych portali społecznościowych, na którym możemy znaleźć ciekawych granfluencerów. Jest tam cała gama dojrzałych twórców, którzy specjalizują się w przeróżnych dziedzinach. Ich największym celem jest pokazanie, że można robić wiele rzeczy i czuć się w nich znakomicie niezależnie od wieku. Profile takich osób są pełne wdzięku, stylu i kolorów. Granfluencerzy prężnie pracują na swoich mediach społecznościowych. Systematycznie publikują treści i utrzymują kontakt ze swoimi odbiorcami. Jakiś czas temu BBC przedstawiło kilku niesamowicie rozpoznawalnych influencerów tego typu. Świetnym przykładem jest BBY Winkle - Influencerka, która ma ponad 90 lat a na Instagramie obserwuje ją prawie 4 miliony użytkowników.

Polscy granfluencerzy po 50 roku życia!

W Polsce nie brakuje osób po 50 roku życia, które na szeroką skalę działają w mediach społecznościowych. Pokazują oni, że bez względu na wiek można tworzyć wartościowe treści pasujące do social media. Na Polskim Instagramie warto skupić uwagę chociażby na profilu Pani Elizy Betki, która promuje zdrowy tryb życia u osób po 50 roku życia. Jej profil obserwuje 100 tysięcy osób. Równie interesujący może okazać się profil Pana Jana Adamskiego, który na w swoich mediach społecznościowych umieszcza zdjęcia związane z tematyką stylu i mody męskiej. Kolejna znana, polska granfluencerka to Pani Marysia Winiarska, 68-letnia aktorka z Warszawy, której lifestylowe treści trafiają aż do 86,5 tysięcy widzów.

Najnowsze