Grammy 2021 - ten występ był zbyt wyzywający? Wpłynęły skargi na artystki

2021-04-23 11:04 Adrian Rybak
Cardi B
Autor: AFP PHOTO / Kevin WINTER / The Recording Academy via Getty Images

Grammy 2021 zostały rozdane już miesiąc temu, ale wydarzenie nadal jest na ustach wielu osób. Podczas rozdania nagród można było zobaczyć wiele spektakularnych występów. Jeden z nich nie spodobał się jednak części publiczności. Do Federalnej Komisji Łączności wpłynęło już ponad 1000 skarg. Który występ wywołał tyle kontrowersji?

Grammy 2021 rozdano 15 marca 2021. Wtedy odbyła się ceremonia, która zawsze towarzyszy rozdaniu złotych gramofonów. Nagrody powędrowały między innymi do Billie Eilish, Duy Lipy, Taylor Swift, Beyonce i Lady Gagi. Na scenie pojawili się między innymi Bruno Mars, Carrie Underwood, Harry Styles oraz Cardi B wraz z Megan Thee Stallion, które wykonały swój hit WAP. To właśnie ten ostatni występ wywołał burzę wśród widzów gali. Podczas prezentacji piosenki można było zobaczyć raperki w skąpych strojach wykonując wyzywające gesty. Niektórym się to nie spodobało. Uważają, że tak wulgarny występ nie pasuje do prestiżowego wydarzenia. Do Federalnej Komisji Łączności, amerykańskiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. wpłynęło już ponad 1000 skarg. Czy Cardi B i Megan Thee Stallion mogą spodziewać się konsekwencji? Nie, jeżeli FC postanowi wyciągnąć konsekwencje, poniesie je stacja CBS, która transmitowała galę.

Cardi B podarowała mężowi pieniądze i striptizerki | ESKA XD - Hotplota #13

Cardi B i Megan Thee Stallion - WAP

WAP to piosenka, która pochodzi z nadchodzącego albumu raperki Cardi B. Do utworu gwiazda zaprosiła Megan Thee Stallion. To jedno z największych objawień na amerykańskiej scenie muzycznej w ciągu ostatnich lat. WAP pobiło rekordy popularności. Tygodniami utrzymywało się na szczycie notowań Billboardu. Singiel stał się także popularny na TikToku i doczekał się własnego wyzwania. 

Grammy 2021 - kto wygrał? 

Lista zwycięzców w najważniejszych kategoriach:

Nagranie roku: Billie Elish - Everything I Wanted

Album roku: Taylor Swift - Folklore

Piosenka roku: H.E.R. - I Can't Breathe

Najlepszy nowy artysta: Megan Thee Stallion

Najlepsze solowa piosenka pop : Harry Styles - Watermelon Sugar

Najlepsza piosenka pop duetu lub zespołu: Lady Gaga i Ariana Grande - Rain On Me

Najlepszy popowy album wokalny: Dua Lipa - Future Nostalgia

Najnowsze