Grammy 2020 - co się działo? 6 NAJCIEKAWSZYCH momentów gali [PODSUMOWANIE]

2020-01-27 10:52
Grammy 2020 - co się działo? 6 NAJCIEKAWSZYCH momentów gali [PODSUMOWANIE]
Autor: Christopher Polk/Rolling Stone/REX / Rex Features/East News (Billie Eilish, Ariana Grande) //// ROBYN BECK/AFP/East News (Kobe Bryant) Grammy 2020 - co się działo? 6 NAJCIEKAWSZYCH momentów gali [PODSUMOWANIE]

Grammy Awards 2020 to już historia! Podczas 62. ceremonii rozdania muzycznych Oscarów nie zabrakło zaskoczeń, radości, ale również łez wzruszenia. Co działo się podczas wręczenia najbardziej prestiżowych nagród na rynku muzycznym? Przekonajcie się sprawdzając najciekawsze momenty na ESKA.pl!

Nagrody Grammy 2020 rozdano tradycyjnie w Staples Center w Los Angeles. Wielka gala z udziałem największych muzycznych gwiazd, ale nie tylko odbyła się w nocy z 26 na 27 stycznia. Występy na żywo były równie ekscytujące, co samo wręczenie pożądanych przez wszystkich złocistych gramofonów. Na wielkiej scenie wystąpiła między innymi Ariana Grande, która porwała publiczność śpiewając hity 7 Rings, czy Thank U, Next. Emocji nie brakowało podczas występu Jonas Brothers i Camilii Cabello, która wykonała utwór dedykując go swojemu ojcu. Naszym zdaniem, to jednak Demi Lovato w pełni zasłużyła na owację na stojąco. Gwiazda dała swój pierwszy poważny występ od czasu pobytu w szpitalu. Na jej policzkach pojawiły się łzy wzruszenia, a na twarzy rysowało się wyraźne poruszenie własną historią. Nagrody Grammy 2020 upłynęły pod znakiem znakomitych występów oraz zaskakujących rozstrzygnięć. Niestety, był to też najbardziej ponury wieczór w Los Angeles. Wszystko po tym, gdy chwilę przed rozpoczęciem gali świat obiegła informacja o tragicznej śmierci sportowca, Kobe Bryanta i jego 13-letniej córki, Gigi.

Grammy 2020 - najważniejsze i najciekawsze momenty

62. edycja Grammy Awards odbyła się ze łzami za sprawą Kobe Bryanta, który zginął w katastrofie śmigłowca. Wieczór rozdania prestiżowych nagród to także pierwsze wielkie zwycięstwa artystów, takich, jak: Lizzo i Billie Eilish. Ta druga to zdecydowanie największa lauratka nocy w Los Angeles. Jeśli nie udało się wam zauważyć najważniejszych momentów podczas gali lub jej po prostu nie oglądaliście - podrzucamy sześć najciekawszych i najmocniejszych momentów wydarzenia. Oto one:

  • Alicja Keys w roli gospodarza - wokalistka wróciła na scenę po przerwie i zmierzyła się z bardzo trudnym zadaniem. Musiała wprowadzić publiczność w jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie tuż po tym, gdy pojawiła się informacja o śmierci Kobe Bryanta. Co więcej sama gala miała miejsce w hali Staples Center, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa LA Lakers, czyli klub Bryanta, w którym spędził 20 lat - występując łącznie 1346 spotkaniach. Alicia Keys rozpoczęła galę, mówiąc: - Wszyscy odczuwamy w tym momencie straszny smutek. Dziś Los Angeles, Stany Zjednoczone i świat stracili bohatera. Stoimy tu ze złamanymi sercami, w miejscu zbudowanym przez Kobe Bryanta. W tej chwili Kobe, jego córka, a także wszyscy, którzy zginęli w tym tragicznym wypadku żyją w naszych sercach. Módlmy się za nimi. W najgorszych snach nie wyobrażaliśmy sobie, że w taki sposób będziemy musieli rozpoczynać tę galę. Chcieliśmy teraz zrobić coś, co może opisać to, jak się teraz wszyscy czujemy…
  • Camila Cabello wzruszyła swojego ojca - wokalistka pojawiła się na scenie i wykonała utwór zatytułowany First Man. W tym momencie w tle odtwarzane było prywatne wideo z dzieciństwa artystki. Swój występ z piosenką First Man zadedykowała swojemu ojcu, nazywając go pierwszym mężczyzną, który ją naprawdę kochał. Występ zakończyła wychodząc do publiczności i trzymając dłoń ojca. Patrzył na nią ze łzami w oczach.
  • Przejmująca Demi Lovato - artystka pojawiła się na scenie i tym samym potwierdziła oficjalny powrót. Był to jej pierwszy poważny występ od czasu hospitalizacji po możliwym przedawkowaniu środków odurzających w 2018 roku. Artystka otrzymała owację na stojąco, a łzy spływały jej po policzkach. Gwiazda wykonała utwór zatytułowany Anyone, który napisała cztery dni przed trafieniem do szpitala.
  • Najciekawszy występ wieczoru - internauci jednoznacznie ocenili, że za najlepszy występ odpowiada Lil Nas X. Raper, który w 2019 roku zasłynął hitem Old Town Road, zaprosił na scenę K-Popową sensację, czyli zespół BTS. Zobaczcie, ile radości było w ich występie!
  • Ariana Grande jako Kopciuszek - wokalistka rok temu nie pojawiła się na gali, ale na szczęście w 2020 była obecna na czerwonym dywanie. Wygrała zdecydowanie, jeśli chodzi o kategorię: Najlepsza Stylizacja. Miała długie rękawiczki, blond włosy z charakterystycznym kucykiem i długą suknie.
  • Billie Eilish nie rozumie, dlaczego otrzymała tyle nagród - artystka zadebiutowała w 2019 roku i momentalnie stała się największą gwiazdą popu na świecie. Stojąc na scenie ze swoim bratem, Finneasem, z którym pisze piosenki, powiedziała: - Stajemy tutaj zdezorientowani i wdzięczni. Billie Eilish otrzymała pięć nagród, w tym cztery z głównych kategorii: Best New Artist (Najlepszy nowy artysta), Record of the Year (Nagranie roku), Album of the Year (Album roku) oraz Song of the Year (Piosenka roku). Ponadto gwiazda triumfowała w kategorii Best pop vocal album (Najlepszy popowy album wokalny). To historyczne zwycięstwo: Eilish jest najmłodszą solową artystką, która wygrała w kategorii Album roku. Wcześniej rekord ten należał do Taylor Swift, która jako 20-latka sięgnęła po trofeum za płytę Fearless.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze