Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!

2017-02-13 15:50
Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!
Autor: fot. Bulls Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!

Gala wręczenia Grammy 2017 to nie tylko tryumf Adele. Ogromny powód do dumy może mieć też polski artysta, który otrzymał nagrodę w prestiżowej kategorii.

Krzysztof Penderecki zdobył nagrodę Grammy! Wybitny polski kompozytor i dyrygent okazał się tym razem najlepszy w kategorii Best Choral Performance. Zwycięstwo i zarazem czwartą nagrodę Grammy w karierze przyniosła Polakowi płyta pt. Penderecki Conducts Penderecki. Volume 1, wydana w czerwcu 2016 roku. Co prawda Penderecki nie może się pochwalić taką ilością nagród Grammy, jak Adele, która nawet połamała jedną ze swoich statuetek, aby podzielić się nią z Beyonce, ale i tak jest to naprawdę imponujący sukces.

Grammy 2017: Polak zdobył kolejną nagrodę!

Wszystkich zainteresowanych twórczością polskiego artysty, zachęcamy do zapoznania się z jego nagrodzonym Grammy albumem, który dostępny jest na Spotify, iTunes, Apple Music oraz w formie fizycznej na empik.com. O tym, jak wyglądały nagrania z udziałem Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej możecie się przekonać oglądając poniższy filmik.

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze