Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!

2017-02-13 15:50
Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!
Autor: fot. Bulls Grammy 2017: Polak wygrał prestiżową nagrodę!

Gala wręczenia Grammy 2017 to nie tylko tryumf Adele. Ogromny powód do dumy może mieć też polski artysta, który otrzymał nagrodę w prestiżowej kategorii.

Krzysztof Penderecki zdobył nagrodę Grammy! Wybitny polski kompozytor i dyrygent okazał się tym razem najlepszy w kategorii Best Choral Performance. Zwycięstwo i zarazem czwartą nagrodę Grammy w karierze przyniosła Polakowi płyta pt. Penderecki Conducts Penderecki. Volume 1, wydana w czerwcu 2016 roku. Co prawda Penderecki nie może się pochwalić taką ilością nagród Grammy, jak Adele, która nawet połamała jedną ze swoich statuetek, aby podzielić się nią z Beyonce, ale i tak jest to naprawdę imponujący sukces.

Grammy 2017: Polak zdobył kolejną nagrodę!

Wszystkich zainteresowanych twórczością polskiego artysty, zachęcamy do zapoznania się z jego nagrodzonym Grammy albumem, który dostępny jest na Spotify, iTunes, Apple Music oraz w formie fizycznej na empik.com. O tym, jak wyglądały nagrania z udziałem Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej możecie się przekonać oglądając poniższy filmik.

 

Najnowsze