Grammy 2016 - Kendrick Lamar, Taylor Swift i the Weeknd mają najwięcej nominacji!

2015-12-07 16:46
kadr ze strony Grammy Awards
Autor: grammy.com kadr ze strony Grammy Awards

Grammy 2016 - Kendrick Lamar, Taylor Swift i the Weeknd mają najwięcej nominacji do Grammy 2016. Akademia ogłosiła nominowanych do nagród Grammy. Sprawdź kto z twoich ulubieńców ma szansę na statuetkę.

Grammy 2016 - czyli 58 Grammy Awards mogą trafić do... Nominacje do Grammy ogłoszono 7.12.2015. Liderami w liczbie nominacji są Kendrick Lamar, Taylor Swift i the Weeknd. Sprawdź które gwiazdy i które superprzeboje są nominowane w tym roku do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie. Kim są ulubieńcy Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji, która przyznaje Grammy Awards.

Grammy Awards - nominowani

Najwięcej nominacji zebrał Hendrick Lamar - bo aż 9. 28letni raper z Los Angeles, autor albumu To Pimp a Butterfly, jest nominowany w kategoriach album roku, piosenka roku, zgarnął też nominacje we wszystkich kategoriach związanych z rapem. Siedem nominacji do Grammy ma Taylor Swift i zespół the Weeknd. Album 1989 taylor Swift jest nominowany w kategorii album roku i najlepszy album wokalistki. Piosenka Blank Space ma nominację jako piosenka i nagranie roku. Lamar i Swift oboje są podwójnie nominowani za piosenkę Bad Blood, którą wykonują w duecie. The Weeknd ma nominacje za album roku (Beauty Behind the Madness) i piosenkę Can't Feel My Face.

Grammy 2016 - album, piosenka roku

Oprócz wymienionych wcześniej artystów w najbardziej prestiżowych kategoriach album roku i piosenka roku walczą też ​Ed Sheeran z płytą “Thinking Out Loud”; D’Angelo i “Really Love” i  Mark Ronson z albumem “Uptown Funk. Piosenkami roku mają szansę zostać “Thinking Out Loud” Sheeran, piosenka zespołu Little Big Town “Girl Crush” i hit z filmu Szybcy i wściekli 7 “See You Again: spiewana przez Wiz Khalifa i Charlie Puth. Sprawdź GRAMMY 2016 - nominacje - pełna lista >>

Grammy 2016 - gala

Kiedy dowiemy się kto wygrał Grammy 2016? Kiedy odbędzie się gala rozdania nagród Grammy? Uroczystość zaplanowano na 15 lutego 2016 w Los Angeles i będzie ona transmitowana w telewizji CBS. Zwycięzców Grammy na pewno poznacie na ESKA.pl

 

 

Najnowsze