Google Maps - FOTORADARY. Jak działają ostrzeżenia dla kierowców?

2019-06-08 23:13
Google Maps - FOTORADARY. Jak działają ostrzeżenia dla kierowców?
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Google Maps

Błysk flesza na drodze to dla każdego kierującego pojazdem niemiłe zaskoczenie. Fotoradary rozstawione są przy drogach w całej Polsce i codziennie robią setki "kosztownych zdjęć". Wielu kierowców stara się unikać mandatów z fotoradarów korzystając ze specjalnych aplikacji. Teraz będą to mogli robić za pomocą map Google. Jak działa nowa usługa? Przeczytajcie na ESKA.pl.

Google Maps - fotoradary rozlokowane przy polskich drogach odnajdziemy teraz na mapach Google. Wszyscy starają się uniknąć mandatów z budki dokonującej pomiarów prędkości. Nowa funkcja ucieszy więc kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z nawigacji drogowej w aplikacji z mapami. Jest ona darmowa i dostępna dla wszystkich. Informacje o fotoradarach w Google Maps to rozwiązanie, które dopiero wchodzi w życie. Warto się dowiedzieć, co już wiadomo o systemie ostrzeżeń dla kierowców i jak ma on działać w przyszłości.

Przeczytaj też: Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie?

Fotoradary w Google Maps - jak korzystać z opcji?

Globalne testy nowej opcji Google Maps rozpoczęły się już pod koniec 2018 roku. System ostrzeżeń przed fotoradarami został stworzony w oparciu o technologię aplikacji Waze, którą Google przejęło w 2013 roku.

Jak korzystać z nowej opcji? Wystarczy uruchomić Google Maps. Informacje o fotoradarach powinny się pokazywać automatycznie. Funkcja nie pojawiła się jeszcze u wszystkich. Serwis Wirtualnemedia.pl twierdzi, że Google dopiero testuje system w Polsce. Mapa fotoradarów może być jeszcze niepełna lub nieaktualna. Wszystko wskazuje jednak na to, że opcja zostanie uruchomiona na stałe i będzie aktualizowana na bieżąco.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze