Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie?

i

Autor: LEON NEAL/AFP/East News Fsacebook

Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie?

2019-05-28 10:28

Największy serwis społecznościowy potwierdził niedawno informacje o powstaniu Facebook GlobalCoin. O planach dotyczących tego projektu mówiło się już wcześniej. Teraz poznajemy szczegóły. Na ESKA.pl dowiecie się, czym jest Facebook GlobalCoin, kiedy będzie można z tego skorzystać i dla kogo będzie przeznaczony.

Facebook GlobalCoin - co to jest? Kiedy będzie? Takie pytania mogą sobie zadawać wszyscy, którzy słyszeli już o planach serwisu społecznościowego. Branża internetowa już od dawna mówiła o nowym pomyśle Marka Zuckerberga. Niedawno twórcy Facebooka potwierdzili medialne doniesienia. Podano też przybliżoną datę wprowadzenia Facebook Coin, czyli kryptowaluty Facebooka. Warto dowiedzieć się, kto, kiedy i jak będzie mógł z niej korzystać.

Przeczytaj też: Facebook mocno zmieni wygląd! Nowy Messenger i koniec z niebieskim kolorem

Eska Hit Challenge - Roksana Węgiel

Czym jest Facebook GlobalCoin?

Facebook GlobalCoin to kryptowaluta serwisu Marka Zuckerberga. Będzie ona wykorzystywana w nowym systemie płatności tworzonym przez Facebooka. Ma ona być przeznaczona do wykonywania przelewów i transakcji online dla użytkowników WhatsAppa, Instagrama i innych aplikacji serwisu. Warto dodać, że Facebook GlobalCoin będzie powiązana z kursem amerykańskiego dolara.

QUIZ Czy jesteś uzależniony od Facebooka? Wynik może szokować

Pytanie 1 z 10
Pierwsze nad czym zastanawiasz się rano po przebudzeniu to:

Facebook GlobalCoin - kiedy zostanie wprowadzona kryptowaluta?

Znana jest już przybliżona data uruchomienia Facebook GlobalCoin. Kryptowaluta i system płatności, w którym będzie obowiązywać, mają się pojawić w pierwszym kwartale 2020 roku. Projekt wystartuje w kilku wybranych krajach (nie wiadomo, czy jest wśród nich Polska). Z czasem będzie prawdopodobny rozszerzany na kolejne państwa.