George Michael - nowa piosenka HITEM świąt? Przebije popularnością Last Christmas?

2019-11-06 17:11 MK
George Michael
Autor: MIGUEL MEDINA/AFP/EAST NEWS

Chyba każdemu z nas, George Michael kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Pomimo upływu lat, jego wielki hit nagrany jeszcze z zespołem Wham!, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród słuchaczy. Już niebawem do kin wejdzie film inspirowany twórczością gwiazdora, a w sieci pojawiła się jego muzyczna zapowiedź. Posłuchajcie pierwszej pośmiertnej piosenki wokalisty już teraz na ESKA.pl.

George Michael - nowa piosenka legendarnego wokalisty z pewnością zadowoli wszystkich jego fanów, którzy do tej pory nie mogą pogodzić się z faktem, że nie ma go już z nami. Artysta zmarł niespodziewanie w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w 2016 roku, a przyczyną zgonu była kardiomiopatia rozstrzeniowa - rzadko spotykana choroba. W trakcie całej swojej spektakularnej kariery, George Michael nagrał wiele przebojów, które na stałe zapisały się na kartach muzyki rozrywkowej. Zanim zaczął nagrywać solowe albumy, wraz z Andrew Ridgeleyem współtworzył grupę Wham!, cieszącą się sporą popularnością w latach osiemdziesiątych. Wokaliści wylansowali wspólnie kilka hitów, w tym ten nieśmiertelny, bez którego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Mowa oczywiście o Last Christmas. Utwór do tej pory jest jednym z najchętniej odtwarzanych w okresie bożonarodzeniowym, a nakręcony do niego klip zgromadził w serwisie YouTube ponad 440 milionów odsłon. Zainspirował on nawet reżysera Paula Feiga do nakręcenia komedii romantycznej o takim samym tytule. Wśród użytych w niej piosenek znalazła się też całkowicie nowa, dotąd niewydana.

George Michael - nowa piosenka

Pierwszy pośmiertny utwór George'a Michaela nosi tytuł This Is How (We Want You To Get High). Utwór został nagrany jeszcze w 2015 roku, jednak nigdy wcześniej nie ujrzał światła dziennego. Za tekst oraz muzykę odpowiadają George Michael oraz jego wieloletni współpracownik - James Jackman. Zgodnie z zapowiedziami reżysera filmu Last Christmas, This Is How (We Want You To Get High) jest jedną z dwunastu użytych w nim piosenek z katalogu legendarnego Brytyjczyka. Produkcja trafi do kin w Polsce już 29 listopada.

Najnowsze