Games Clash Masters 2019 - porywające show, emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie [PODSUMOWANIE]

2019-10-09 16:17 RW
Games Clash Maters 2019 - porywające show, emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie [PODSUMOWANIE]
Autor: Games Clash Masters - materiał prasowy Games Clash Maters 2019 - porywające show, emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie [PODSUMOWANIE]

Poczuliście e-sport nad polskim morzem! 21-22 września Gdynia Arena gościła fanów oraz najlepszych graczy pełnej emocji gry Counter-Strike: Global Offensive z całego świata! Było porywające show, intensywne przeżycia oraz festiwalowe atrakcje dla uczestników w każdym wieku! Podsumowanie Games Clash Masters serwujemy na ESKA.pl!

Games Clash Maters 2019 - podsumowanie tej wyjątkowej imprezy serwujemy w tym miejscu na ESKA.pl. Wielkim zwycięzcą Games Clash Masters 2019 został Illuminar Gaming. Droga drużyny do Finałów nie była łatwa. Wygrali zaproszenie w kwalifikacjach podczas Meet Pointu na PGE Narodowym, reprezentując wtedy barwy x-kom team. Jednak po zmianach w organizacji zawodnicy opuścili dotychczasową drużynę, by ostatecznie odnaleźć dom w Illuminar Gaming. Zawodnicy przygotowywali się do turnieju w Gdyni przez kilka miesięcy podczas specjalnie przygotowanych bootcampów, czyli obozów treningowych. Ciężka praca się opłaciła i w efekcie, jako jedyna reprezentacja z Polski, doszli do wielkiego finału, w którym po pokonaniu niemieckiego Sprout wznieśli trofeum Games Clash Masters.

Games Clash Masters 2019 - podsumowanie

Gracze często borykają się z brakiem zrozumienia dla ich pasji przez bliskich, ale Illuminar Gaming nie mogło narzekać na brak wsparcia rodziny i znajomych. Na trybunach nie brakowało najbliższych członków rodziny zawodników, a my wszyscy byliśmy świadkami wielu wzruszających momentów. Dla nich zwycięstwo w Gdyni znaczyło dużo więcej.

Udział w Games Clash Masters jest dla polskich drużyn rzadką szansą na rywalizację na międzynarodowym poziomie i awans w światowym rankingu. Wysoka pozycja w rankingu to również możliwość otrzymywania zaproszeń na ważne wydarzenia LAN-owe. Dzięki Games Clash Masters 2 polskie drużyny - Illuminar Gaming i Aristocracy dostały się do TOP 30. Drużyna Illuminar awansowała aż o 46 miejsc! Dzięki tej pozycji mogą uczestniczyć w lepszych rozgrywkach i starać się o pozyskanie lepszych kontraktów sponsorskich.

Poza bezpośrednimi zaproszeniami szansą na udział w finałach Games Clash Masters były polskie i europejskie kwalifikacje. Te pierwsze zostały rozegrane podczas Meet Pointu na PGE Narodowym. W drugich wzięło udział 100 drużyn z całej Europy, a ich rywalizację transmitowaliśmy i komentowaliśmy z naszego studia TV w Warszawie. Na co dzień tworzymy w nim również inne produkcje dla klientów, a w planach jest zwiększenie treści esportowych na naszym kanale Games Clash TV.

Samo wydarzenie, to:

  • 6392 uczestników wydarzenia (2 dni)
  • 12 FoodTrucków
  • 56 zawodników z 6 krajów
  • 1200 rozdanych przekąsek Sokołów S.A.
  • 130 zestawów komputerowych (w tym 70 do przeprowadzenia turnieju)
  • 12 stref gamingowych

Druga edycja Games Clash Masters pokazała, że można organizować w Polsce turnieje esportowe na których kibice przeżywają emocje porównywalne do tych jakie mają miejsce w prawdziwym sporcie.

Wysoki poziom rozgrywek gwarantował udział drużyn z czołówki światowego rankingu jednak niżej notowane polskie drużyny, dzięki znakomitej atmosferze i dopingowi wiernych fanów, wzniosły się również na wyżyny swoich możliwości tworząc wspaniałe widowisko zakończone prawdziwym happy endem – zwycięstwem polskiej drużyny. Turniejową transmisję śledziły setki tysięcy kibiców na całym świecie.

Gdzie w Polsce można przekonać włodarzy miasta by podjęli ryzyko wsparcia takiego przedsięwzięcia od jego premierowej edycji? Oczywiście tylko w Gdyni – najmłodszym z polskich miast, nowoczesnym, otwartym, innowacyjnym. W którym powstało i rozwija się wyjątkowa liczba wydarzeń sportowych, kulturalnych, popkulturowych, które dzięki umiejętnemu wyborowi i wsparciu władz miasta miały szansę urosnąć do rangi czołowych a czasem kultowych imprez w swych kategoriach w skali całego kraju. Dokładamy starań, by kolejną kategorią na tej liście był esport i Games Clash Masters jako największy w Polsce turniej w formule Polska – reszta świata.

Jesteśmy wdzięczni władzom Gdyni za tę szansę, dziękujemy za świetną grę drużynom i za gorący doping kibicom.

- powiedział Jacek Oryl, Prezes Murator Expo Sp. z o.o.

Najnowsze