Gabriel Garcia Marquez w Google. Fałszywa śmierć, smutne dziwki i 7 DZIWNYCH FAKTÓW

2018-03-06 14:05
Gabriel Garcia Marquez
Autor: twitter.com/humasqureshi, historylvrsclub Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez pojawił się w Google Doodle 6.03.2018. Czym pisarz zasłużył na to wyróżnienie i dlaczego akurat tego dnia Gabriel Garcia Marquez znalazł się na grafice Doodle? Sprawdzamy!

Gabriel Garcia Marquez - kim był powinien wiedzieć każdy, ale są fakty ciekawsze niż to co znajdziecie w podręcznikach! Google 6 marca 2018 zdecydowało się przybliżyć jego sylwetkę umieszczając na swojej stronie grafikę poświęconą jego osobie. Barwna ilustracja to uczczenie 91 rocznicy urodzin Gabriela Garcii Marqueza - pisarza i noblisty związanego z Ameryką Południową. Kim był? Co warto o nim wiedzieć poza suchymi faktami? Sprawdźcie!

Gabriel Garcia Marquez kim był?

Marquez jest światowej sławy pisarzem i kultową postacią w Ameryce Południowej. Sprawdź co warto wiedzieć o tym twórcy

  • Najbardziej znaną powieścią Garcíi Marqueza jest Sto lat samotności, wioskę Macondo, w której mieszka rodzina Buendía, przedstawia grafika w Google. Powieść nigdy nie została sfilmowana bo autor w rozmowach z Hollywood zastrzegł, że muszą sfilmować całą książkę, ale wypuszczać tylko jeden rozdział dwuminutowy każdego roku... przez sto lat!
  • W Ameryce Południowej Marquez znany jest jako Gabo - to czułe zdrobnienie, które przyjęło się dla autora
  • Literackiego Nobla Marquez dostał w 1982 roku za „powieści i opowiadania, w których fantazja i realizm łączą się w złożony świat poezji, odzwierciedlającej życie i konflikty całego kontynentu”.
  • Przyjaźnił się z kubańskim dyktatorem Fidelem Castro
  • W latach 90 XX wieku zachorował na chorobę nowotworową. Znany dziennik La Republica w 2000 roku mylnie podał informację o jego śmierci
  • Pod koniec życia skupił się na spisywaniu swoich wspomnień, w 2004 ukazała się ostatnia powieść pisarza, Rzecz o mych smutnych dziwkach
  • Zmarł 17 kwietnia 2014 r. w Meksyku

 

Najnowsze