Friz - od zera do milionera! Jak Youtuber osiągnął sukces?

2020-07-01 14:32 JJ
Friz - droga do sławy. Jak Karol Wiśniewski stał się gwiazdą internetu?
Autor: Screen z youtube.com/watch?v=OVsS8KryKFg Friz - droga do sławy. Jak Karol Wiśniewski stał się gwiazdą internetu?

Friz przeszedł bardzo długą drogę. Zaczynał jako nastolatek, który nie do końca potrafił odnaleźć się w środowisku internetowym. Jednak wytrwałość i samozaparcie tego youtubera wybiło go na sam szczyt. Jak wyglądała droga do sławy Friza? Szczegóły ujawniamy na ESKA.pl.

Friz na swoim koncie ma już miliony obserwatorów. Bije wszelkie rekordy popularności. Gdzie się nie pojawi, tam od razu są jego fani. Karol Wiśniewski urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie. Konto na YouTube założył 15 października 2010 roku. Na początku zamieszczał różnego typu triki na rolkach. Później rozpoczął publikowanie filmów związanych z nowościami w grze Pokemon GO. Prowadził również transmisję na żywo. Do swoich produkcji zapraszał znane osobistości, które opowiadały o Pokemonach. W ten sposób poznał swoich dwóch przyjaciół: Mateusza Trąbkę i Łukasza Wojtyce, który odpowiada teraz za wsparcie gwiazd Ekipy. 

Darmowe gry na telefon [SuperNERD odc. 16]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Friz - jak Karol Wiśniewski stał się gwiazdą internetu?

Na początku był chaos... Tak można streścić rozpoczęcie kariery Karola Wiśniewskiego w serwisie YouTube. Po kilku latach, kiedy zrezygnował z kontentu Pokemon GO, przerzucił się na tematykę lifestylową. Wraz ze swoją ówczesną dziewczyną Kingą nagrywali vlogi i różnego typu wyzwania. Kanał po takim rebrandingu zyskał ogromną popularność, a sam Friz zdobywał wyświetlenia i obserwacje na Instagramie. Po kilkunastu miesiącach rozstał się z Kingą, która w social-mediach wrzuciła filmik z wyjazdu bez Karola. Dziewczyna całowała się z innym mężczyzną. Oboje postanowili zakończyć związek. Friz bardzo szybko stanął na nogi, bo w 2018 roku założył Ekipę, w której skład aktualnie wchodzi jedenastu influencerów. Od tego czasu jego kanał przekroczył milion subskrypcji. Szybko również poznał Weronikę Wersow Sowę, którą przedstawił fanom jako swoją nową dziewczynę.

Friz - projekt daily

8 marca 2019 roku Karol Wiśniewski przeprowadził się wraz z całą Ekipą do wynajętej willi pod Krakowem. To właśnie wtedy rozpoczął bardzo ciężki projekt daily, który polegał na publikowaniu przez cały rok filmików. Wśród najpopularniejszych produkcji Friza są:

  • Otwarcie basenu
  • Śledzenie Mini Majka w Niemczech
  • Straszenie swojej dziewczyny przez 24 godziny
  • Prank na Trombie
  • Challenge z kołem fortuny

Po roku 8 marca 2020 roku, Friz zakończył daily wielkim finałem, w trakcie którego publikował filmy co godzinę. Przedsięwzięcie to było największym w historii polskiego internetu. Od tego momentu Karol publikuje filmy na swoim kanale raz na tydzień. W trakcie projektu daily, stworzył markę odzieżową EKIPATONOSI, która rozwija się cały czas o nowe produkty. 

Friz - od zera do milionera

Karol Wiśniewski rozpoczynał jako 14-letni chłopak, tworząc filmy na krakowskim ruczaju. Po dziesięciu latach ciężkiej pracy, został najpopularniejszym youtuberem, który bije wszelkie rekordy popularności. Friz jest idealnym przykładem, że przy wsparciu przyjaciół, oraz samozaparciu można osiągnąć ogromny sukces. Jego kanał w serwisie YouTube subskrybuje prawie 4 miliony osób, a konto na Instagramie obserwuje ponad 2 miliony ludzi.

Najnowsze