Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

i

Autor: Universal Music Poland Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

2022-03-10 15:19

Florence + the Machine ujawniła szczegóły swojego piątego studyjnego albumu. Ogłoszeniu towarzyszy premiera trzeciego już utworu, My Love, do którego teledysk wyreżyserowała Autumn de Wilde.

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever powstawała w Londynie, w trakcie pandemii, kiedy świat czekał na ponowne otwarcie. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami. Tuż przed pandemią Welch zaczęła się interesować tańcem św. Wita - renesansowym zjawiskiem, które polegało na gromadzeniu się grup tańczących ludzi. Bywały to nawet setki osób zatracających się w tańcu równocześnie. Wizja i koncept takiego tańca przypomniały Florence o jej doświadczeniach z tańcem, dyscypliną, której się poświęciła, kiedy postanowiła żyć w trzeźwości. Połączyła to z folkowymi elementami z czasów średniowiecza. W ostatnich latach odrętwienia i zamknięcia, taniec dawał bowiem energię, siłę i pozwolił spojrzeć na muzykę z perspektywy choreografii.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever

Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze - z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów, Florence w marcu 2020 roku poleciała do Nowego Jorku, gdzie w studiu towarzyszył jej Jack Antonoff. Wybuch pandemii Covid-19 zmusił jednak Welch do powrotu do Londynu. Kiedy siedziała w domu, zaczęła przerabiać piosenki, inspirując się muzyką taneczną, folkiem, Iggym Popem z lat 70., czy utworami Lucindy Williams i Emmylou Harris.W Londynie jednym z utworów, który przeszedł największą metamorfozę, był właśnie najnowszy singiel My Love, który ostatecznie pomógł wokalistce zrealizować Dave Bayley z Glass Animals.

Początkowo był to "smutny wierszyk" napisany w kuchni. Później jednak pojawiły się syntezatory, taneczny rytm i porywająca energia. W efekcie powstał numer łączący miłość Dave'a do klawiszy i fascynację Florence wszystkim, co gotyckie i przerażające, czyli - jak to ujęła artystka - Nick Cave, który idzie do klubu. Tekst powstał pod wpływem dzieł prerafaelitów, gotyckich dzieł Carmen Marii Machado i Julii Armfield oraz horrorów Kult, Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii czy Midsommar. W biały dzień. Na płycie Dance Fever, Florence porusza kwestie tożsamości, męskości i kobiecości. Za produkcję odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley.

Florence + the Machine - piosenka My Love

My Love to następca utworów King i Heaven is Here. Do piosenek powstały teledyski z choreografią Ryana Heffingtona, które wyreżyserowała Autumn de Wilde.