Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

i

Autor: Universal Music Poland Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever nadchodzi! Kiedy premiera?

2022-03-10 15:19

Florence + the Machine ujawniła szczegóły swojego piątego studyjnego albumu. Ogłoszeniu towarzyszy premiera trzeciego już utworu, My Love, do którego teledysk wyreżyserowała Autumn de Wilde.

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever powstawała w Londynie, w trakcie pandemii, kiedy świat czekał na ponowne otwarcie. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów Na nowej płycie dostajemy więc Florence w najlepszym wydaniu, czyli jako festiwalową boginię z porywającymi hymnami. Tuż przed pandemią Welch zaczęła się interesować tańcem św. Wita - renesansowym zjawiskiem, które polegało na gromadzeniu się grup tańczących ludzi. Bywały to nawet setki osób zatracających się w tańcu równocześnie. Wizja i koncept takiego tańca przypomniały Florence o jej doświadczeniach z tańcem, dyscypliną, której się poświęciła, kiedy postanowiła żyć w trzeźwości. Połączyła to z folkowymi elementami z czasów średniowiecza. W ostatnich latach odrętwienia i zamknięcia, taniec dawał bowiem energię, siłę i pozwolił spojrzeć na muzykę z perspektywy choreografii.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Florence + the Machine - nowa płyta Dance Fever

Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze - z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów, Florence w marcu 2020 roku poleciała do Nowego Jorku, gdzie w studiu towarzyszył jej Jack Antonoff. Wybuch pandemii Covid-19 zmusił jednak Welch do powrotu do Londynu. Kiedy siedziała w domu, zaczęła przerabiać piosenki, inspirując się muzyką taneczną, folkiem, Iggym Popem z lat 70., czy utworami Lucindy Williams i Emmylou Harris.W Londynie jednym z utworów, który przeszedł największą metamorfozę, był właśnie najnowszy singiel My Love, który ostatecznie pomógł wokalistce zrealizować Dave Bayley z Glass Animals.

Początkowo był to "smutny wierszyk" napisany w kuchni. Później jednak pojawiły się syntezatory, taneczny rytm i porywająca energia. W efekcie powstał numer łączący miłość Dave'a do klawiszy i fascynację Florence wszystkim, co gotyckie i przerażające, czyli - jak to ujęła artystka - Nick Cave, który idzie do klubu. Tekst powstał pod wpływem dzieł prerafaelitów, gotyckich dzieł Carmen Marii Machado i Julii Armfield oraz horrorów Kult, Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii czy Midsommar. W biały dzień. Na płycie Dance Fever, Florence porusza kwestie tożsamości, męskości i kobiecości. Za produkcję odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley.

Florence + the Machine - piosenka My Love

My Love to następca utworów King i Heaven is Here. Do piosenek powstały teledyski z choreografią Ryana Heffingtona, które wyreżyserowała Autumn de Wilde.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE