Finalistka The Voice of Poland wydała singiel. Posłuchaj piosenki Chowam się

2021-06-14 16:25 Adrian Rybak
Ania Byrcyn
Autor: Apeture Studio

The Voice of Poland to popularny program typu talent show, który wyłonił wiele talentów. Na polskiej scenie muzycznej mamy wielu artystów, którzy zaczynali właśnie tam. Przykładem jest Ania Gąsienica - Byrcyn, która wydała nowy singiel. Chowam się to jej nowy utwór, do którego powstał także teledysk.

Najnowsza piosenka Ani Byrcyn Chowam się utrzymana jest w stylistyce retro soul i r`n`b. Muzykę skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Urszula, Gromee i inni. Słowa napisała Ania Byrcyn I Jan Karpiel. Reżyserem teledysku jest Olga Czyżykiewicz. Producentem muzycznym jest Darek Polubiec, a producentem wykonawczym Agata Kuźnicka. - Dedykujemy z Anią ten utwór wszystkim osobom nadwrażliwym, które czują, kochają i przeżywają świat mocniej. W trudnym czasie po pandemii wszyscy potrzebujemy empatii i bliskości drugiego człowieka - mówi kompozytor utworu Chowam się Marcin Nierubiec. - Okres pandemii uświadomił mi, jak bardzo nasz świat jest kruchy, jednak ja wierzę w to, że to tylko etap przejściowy i że mimo wszystko czeka nas dobra i jasna przyszłość. I o tym właśnie jest piosenka Chowam się - dodaje Ania Byrcyn.

Krystian Ochman - zwycięzca The Voice of Poland 11. Tak wyglądała jego droga w programie!

Ania Byrcyn - kim jest?

Ania Gąsienica - Byrcyn – choć urodziła się w Kanadzie, wraz z siostrą Maryną oraz bratem Klimkiem jest potomkinią najstarszych i najpotężniejszych podhalańskich rodów góralskich. Z uwagi na pochodzenie Ania od urodzenia uczestniczyła w wydarzeniach rodzinnych, którym często towarzyszyła góralska muzyka na żywo. Od 5. roku życia brała udział w próbach góralskiego zespołu Małe Klimki. W wieku siedmiu lat Ania Byrcyn rozpoczęła edukację w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem i splotła swój rozwój muzyczny z grą na skrzypcach. Kontynuowała go przez 12 lat, do ukończenia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. Rozwojowi wokalu sprzyjały zespoły góralskie, do których Ania należała od dziecka. Małe Klimki, Polaniorze aż w końcu od 2018 roku 9 SIYŁ – zespół, z którym koncertuje od Kościeliska po Pekin i Delhi wygrywając liczne konkursy muzyki ludowej, tradycyjnej, czy góralskiej i osiągając w tej dziedzinie najwyższy możliwy poziom. Technika śpiewania po góralsku różni się jednak od techniki śpiewania muzyki rozrywkowej, popu czy jazzu tak, jak gwara góralska różni się od języka polskiego. Dlatego od 2016 r. Ania pracuje nad doskonaleniem innych technik śpiewania oraz wydobywaniem kolejnych odcieni i barw jej głosu, najpierw indywidualnie, a od 2018 r. roku także pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu.

Jesienią 2020 roku muzykalność, talent i pracowitość, a także nieprzeciętna wrażliwość doprowadziły Anię Byrcyn do finału 11. edycji talent show The Voice of Poland, podczas której zachwyciła jurorów i ogólnopolską publiczność. Od tamtej pory Ania Byrcyn ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych mi. in. Udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycieJazz meets the Beatles, czy produkcja muzyczno-fabularna TVP pt. Dekalog A.D. 2021. Aktualnie Ania Byrcyn pracuje nad swoimi debiutanckimi singlami.

Najnowsze