Figura woskowa Aviciiego odsłonięta. Postać DJ-a odwzorowana idealnie!

2019-10-10 11:30 RW
Figura woskowa Aviciiego odsłonięta. Postać DJ-a odwzorowana idealnie!
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Figura woskowa Aviciiego odsłonięta. Postać DJ-a odwzorowana idealnie!

Figura woskowa Avicii została odsłonięta w Madame Tussauds w Nowym Jorku. Według fanów, postać szwedzkiego DJ-a została odwzorowana idealnie. Figura Aviciiego z wosku znalazła się tuż obok innych czołowych gwiazd muzyki elektronicznej m.in. Steve Aokiego, Calvina Harrisa czy Martina Garrixa. Zobaczcie efekty - na ESKA.pl

Figura woskowa Aviciiego wzbudza uwagę wśród muzycznych dziennikarzy, lokalnej społeczności, ale przede wszystkim fanów twórczości szwedzkiego producenta. Tragicznie zmarły Tim Bergling został uhonorowany przez Muzeum Figur Woskowych w Nowym Jorku. Zazwyczaj figury z wosku tworzy zespół 20 osób, wykonujących kilkadziesiąt pomiarów. W przypadku popularnego DJ-a, architekci poświęcili wiele godzin, przyglądali się zdjęciom Berglinga pod każdym możliwym kątem. Wszystko po to, by uchwycić uśmiech i energię, którą Avicii zarażał podczas swoich koncertów.

Avicii - figura woskowa

Avicii to zdecydowanie postać, która na zawsze wpisała się do historii muzyki. Tim Bergling to postać, która wyznaczyła w muzyce elektronicznej nowy trend. Wielu twórców inspirowało się kawałkami, które publikował szwedzki producent. Artysta wypracował swój styl nie do podrobienia, co najlepiej słychać w kawałkach: Wake Me Up, Levels, Waiting For Love, Addicted To You czy I Could Be The One.

Dyrektor generalny Muzeum Figur Woskowych w Nowym Jorku, Tom Middleton, wraz ze swoimi współpracownikami zdecydował, że uhonoruje szwedzkiego DJ-a jego odbiciem z wosku. Jeśli będziecie kiedyś w Nowym Jorku, to koniecznie wybierzcie się do Madame Tussaud i zróbcie sobie zdjęcie z najbardziej realistyczną statuą Tima Berglinga. 

Zawsze staramy się tworzyć gwiazdy, które wywarły znaczący wpływ w dziedzinie, którą się zajmowały, i myślę, że łatwo zauważyć, że Avicii jest jednym z najbardziej znanych muzyków naszego pokolenia. Dla nas była to idealna okazja, w porozumieniu z rodziną, aby naprawdę świętować życie i karierę oraz pozwolić gościom na ponowne przeżycie niektórych z najważniejszych występów tej ikony

- czytamy na Billboard.com, wypowiedź Toma Middletona. To właśnie rodzice mieli znaczący i ostateczny wpływ na to, jak wygląda figura woskowa Avicii. Klas Bergling i Anka Liden podkreślali, że jeśli ktoś chce uczcić pamięć ich syna, to musi zrobić to w najbardziej autentyczny i godny szacunku sposób. 

Avicii - figura woskowa: zdjęcie

Jak wygląda figura woskowa Avicii'ego? Każdy, kto wejdzie do pokoju muzycznego w Muzeum Figur Woskowych w Nowym Jorku ujrzy postać uśmiechniętego DJ-a, którego oświetlają sztuczne światła sceniczne. Twórca hitu Levels znajduje się za konsolą DJ-a i ma uniesioną rękę w górze. To częsty widok DJ-a podczas koncertów. Figura Aviciiego z wosku znalazła się tuż obok innych czołowych gwiazd muzyki elektronicznej m.in. Steve Aokiego, Calvina Harrisa czy Martina Garrixa. 

Zobaczcie sami finalny efekt:

W grudniu w Sztokholmie odbędzie się koncert w hołdzie Avicii na rzecz świadomości ratowania zdrowia psychicznego. Pojawi się m.in. Rita Ora, Kygo, David Guetta, Dimitri Vegas i Like Mike i inni. Szczegóły na ESKA.pl.

Najnowsze