Ferie 2016 Warszawa. Co robić? Tanie atrakcje dla dzieci i młodzieży

2016-02-01 12:02
Ferie 2016 Warszawa. Co robić? Tanie atrakcje dla dzieci i młodzieży
Autor: Fot. Bulls Atrakcje w Warszawie na Ferie 2016

Spędzacie ferie zimowe 2016 w Warszawie i nie macie pomysłu, jak wypełnić swój wolny czas? Na ESKA.pl zebraliśmy najciekawsze atrakcje, jakie miasto przygotowało na ferie 2016. Sprawdźcie, co robić w Warszawie w ferie zimowe 2016.

Ferie zimowe 2016 w Warszawie - jak zaplanować wolny czas, by dobrze się bawić i nie wydać dużo pieniędzy? Takie pytanie z pewnością zadają sobie powoli uczniowie i ich rodzice. W tym roku ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczynają się 1 lutego 2016 roku, a w Warszawie startuje akcja Zima w mieście 2016. Sprawdź, jakie atrakcje za niewielkie pieniądze czekają na dzieci i młodzież w Warszawie w trakcie ferii zimowych 2016.

>> Ferie 2016: terminy ferii zimowych we wszystkich województwach

Ferie 2016 Warszawa - zajęcia edukacyjno-sportowe

W kilku dzielnicach Warszawy miasto zorganizuje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży. W programie - w zależności od dzielnicy - przewidziano: zajęcia edukacyjne, sportowe, teatralne, muzyczne, turniej piłki siatkowej, zajęcia na lodowisku. Dzielnice, które biorą udział w programie to: Bielany, Białołęka, Wesoła, Mokotów, Praga Południe, Ochota, Wola, Bemowo.

Ferie 2016 Warszawa - Górka Szczęśliwicka

Miłośnikom sportów zimowych, szczególnie nart i snowboardu polecamy wybranie się na Górkę Szczęśliwicką. Na miejscu znajduje się też wypożyczalnia sprzętu, można również zapisać się na lekcje jazdy na nartach pod okiem instruktorów. Koszt wypożyczenia sprzętu to 25 zł. Za możliwość skorzystania ze stoku zapłacimy: 19 - 40 zł (dni powszednie, bilet normalny, cena uzależniona od ilości godzin), 12 - 25 zł (dni powszednie, bilet ulgowy, cena uzależniona od ilości godzin). W weekendy bilety są droższe. Ceny zaczynają się od 23 zł (bilet normalny) i 19 zł (bilet ulgowy).

>> Ferie zimowe 2016 w Krakowie. Tanie atrakcje dla dzieci i młodzieży

Ferie 2016 Warszawa - jazda na sankach

Jeżeli jesteście zwolennikami jazdy na sankach to w Warszawie znajdziecie wiele miejsc idealnych dla Was. Na sanki w Warszawie można wybrać się prawie wszędzie, np. na górkę w parku przy Cmentarzu-Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich (Ochota), czy też na górkę w parku Moczydło przy ul. Górczewskiej (Wola). Zabawa jest zupełnie darmowa. Inne miejsca, w które można wybrać się na sanki:

 • Górki w parku na Bródnie (Targówek)
 • Górki na Tarchominie od Milenijnej wzdłuż Modlińskiej ukryte w lasku (Białołęka)
 • Góra Kazurów lub Kazurka na ul. Kazurki (Wzgórze Trzech Szczytów, Ursynów)
 • Dolinka Służewiecka (Służew)
 • Kopa Cwila (między ulicami Koński Jar, Nutki, Surowieckiego i KEN, (Ursynów)
 • Górka na placu Lelewela - fragment skarpy (Żoliborz)
 • skarpa w parku Szczęśliwickim (Ochota)=górka w ogródku jordanowskim między Waliców a Krochmalną (Śródmieście)

Ferie 2016 Warszawa - lodowiska

W Warszawie nie brakuje również lodowisk, a jazda na łyżwach to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w ferie. Lodowiska w Warszawie to m.in.:

 • Lodowisko Bemowo - Obrońców Tobruku 40
 • Lodowisko OSiR Wawer - V Poprzeczna 22
 • Figloparki - Komisji Edukacji Narodowej 60
 • Lodowisko Torwar - Łazienkowska 6A
 • Lodowisko Stegny - Inspektowa 1
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji - Łabiszyńska 20

>> Ferie 2016 w Poznaniu: jak tanio spędzić ferie zimowe?

Ferie 2016 Warszawa - Zimowy Narodowy

Zimowy Narodowy to trzy lodowiska, najwyższa na świecie górka lodowa, tor do curlingu, disco lodowisko i skatepark, także tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Za atrakcje musimy zapłacić np. 7 zł za wstęp na skatepark, 10 zł za dwa zjazdy z górki na pontonie, 12 zł za ulgowy, a 15 zł za normalny bilet na lodowisko za 75 minut. Wejściówki na poszczególne atrakcje Zimowego Miasteczka można kupić na stronie internetowej Zimowego Narodowego i tam dokładnie wyliczymy koszt naszej zabawy.

Ferie 2016 Warszawa - muzea

A co powiecie na spędzenie wolnego czasu w muzeum? Prawdopodobnie większość z Was była już w Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Narodowym. Jednak w Warszawie jest kilka nietypowych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Wśród nich są muzea neonów, warszawskich słoików, plakatu czy też nurkowania.

A czekając na zabawę podczas ferii 2016 przypominamy zimową piosenkę z bajki Kraina Lodu.

 

KL

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze