Fałszywa aplikacja Samsunga dostępna w sieci. Nabrało się już 10 milionów osób!

2019-07-08 12:33 MK
Samsung telefon
Autor: Sputnik/EAST NEWS

Każdy z nas może paść ofiarą szkodliwego oprogramowania! Jak się okazuje, oszuści znaleźli kolejny sposób, by wyłudzić pieniądze od niczego nieświadomych użytkowników. Tym razem, postanowili oni stworzyć aplikację do Samsunga, która miałaby znacznie ułatwić korzystanie ze smartfona. Pobrało ją już 10 milionów osób. Szkodliwe oprogramowanie było również dostępne w Polsce. O co dokładnie chodzi i na co uważać? Dowiesz się tego już teraz z ESKA.pl.

Aplikacja do aktualizacji Samsunga - w taki sposób oszuści nabierali użytkowników. Kto z nas nie czuje się czasami poirytowany, kiedy telefon ciągle przypomina, że dostępna jest już nowa aktualizacja oprogramowania? Na tym właśnie chcieli skorzystać oszuści, którzy stworzyli aplikację Updates for Samsung, mającą na bieżąco pobierać najnowsze dostępne aktualizacje. Jak boją jednak eksperci, mimo tego, że aplikację można znaleźć w oficjalnym sklepie na smartfonie, jest to klasyczny przykład tzw. scamu - oszustwa polegającego na wzbudzeniu zaufania, a następnie wykorzystanie go do wyłudzenia pieniędzy.

Aktualizacje dla Samsunga - lepiej uważać!

Do tej pory, fałszywą aplikację koreańskiej marki pobrało aż 10 milionów osób. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że jest ona szkodliwa. Oszuści stworzyli ją w celu pobierania pieniędzy od naiwnych użytkowników. Aplikacja skonstruowana jest w taki sposób, by korzystający z niej czuł się zmuszony do wykupienia dodatkowych usług, takich jak blokowanie reklam czy przejście na wersję premium. Za włączenie pierwszej funkcji trzeba zapłacić 13 dolarów, natomiast za drugą aż 35. Należy pamiętać o tym, że każda aktualizacja systemu jest DARMOWA i o każdej z nich firma Samsung informuje swoich klientów na bieżąco.

Najnowsze