Fala upałów w Polsce: lipiec 2019. Kiedy i gdzie najcieplej? UPAŁY przez cały miesiąc?!

i

Autor: Lech Gawuc/REPORTER / EAST NEWS Fala upałów w Polsce: lipiec 2019. Kiedy i gdzie najcieplej? UPAŁY przez cały miesiąc?!

Fala upałów w Polsce: lipiec 2019. Kiedy i gdzie najcieplej? UPAŁY przez cały miesiąc?!

2019-07-04 13:11

Przelotny deszcz, burze, powiew wiatru - ochłodzenie na początku lipca było wszystkim potrzebne. Wszystko to po ekstremalnie wysokich temperaturach, sięgających nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Jak wynika z długoterminowej prognozy pogody - w lipcu nadciągnie do naszego kraju kolejna fala upałów. Ostrzegają przed nią synoptycy oraz fani pogody. Kiedy i gdzie najcieplej? Ile stopni na termometrach? Przekonajcie się już teraz i sprawdźcie, czy będzie goręcej niż w czerwcu!

Fala upałów w Polsce: lipiec 2019. Kiedy i w jakim mieście najcieplej? Osoby, które po chłodnych, pierwszych dniach lipca miały nadzieję, że wysokie temperatury to już przeszłość, muszą przygotować się na kolejne uderzenie ciepła. Najlepiej pokazuje to długoterminowa prognoza pogody i ostrzeżenia meteorologów. W które dni upały w Polsce 2019? Temperatura, co prawda, nie będzie tak wysoka, jak miało to miejsce pod koniec czerwca, jednak da się wszystkim mocno we znaki. Upały w lipcu pojawią się w naszym kraju od 11.07-31.07.2019. Na wysokie temperatury możecie również liczyć w sierpniu. 

Sonda
Twój sposób na upały to:

Fala upałów w Polsce: lipiec 2019 - kiedy?

Lato 2019 trwa w najlepsze, a wysokie temperatury nie odpuszczają. Śmiało możemy stwierdzić, że to jedne z najgorętszych wakacji w ostatnich latach. Za nami rekordowy pod względem ciepła czerwiec i jak wynika z długoterminowej prognozy pogody - w lipcu będzie równie gorąco. Początek miesiąca w wielu miejscach z pochmurnym niebem, przelotnymi opadami deszczu i burzami. Jednak ochłodzenie klimatu dobrze wpłynie na wszystkich. Trzecia już w te wakacje - fala upałów 2019 - spodziewana jest po 10 lipca. 

Fala upałów w Polsce: lipiec 2019 - gdzie?

Mieszkańcy stolicy w dniach od 11.07-31.07 zobaczą na termometrach od 25-30 stopni Celsjusza w cieniu. Najcieplej jednak będzie w okolicach 22 lipca. Fala upałów w Rzeszowie uderzy 14 lipca. Podobnie zresztą, jak w Krakowie, Łodzi, Zamościu, Tarnobrzegu, Sanoku, Lublinie i Nowym Sączu. Wysoka temperatura nie odpuści w Zielonej Górze, Lesznie, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu. Po 10 lipca na Dolnym Śląsku spodziewane są najwyższe temperatury - od 25-30 stopni Celsjusza. 

Aktualna prognoza pogody do sprawdzenia na poniższej mapie. Kliknijcie w wybrany region kraju i sprawdźcie, ile będzie stopni!