Upały w Polsce

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Fala upałów powróci we wrześniu? Prognoza pogody znowu zaskoczy!

2021-09-03 11:41

Ostatni dni w Polsce przyniosły znaczne ochłodzenie. Wiele osób pogodziło się z odejściem lata i nadejściem jesieni. Czy słusznie? Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że pogoda jeszcze nas zaskoczy. Wszystko wskazuje na to, że wrzesień przyniesie jeszcze wysokie temperatury, dzięki którym poczujemy letnią aurę.

Fala upałów powróci? Pogoda na wrzesień 2021 może być wielkim zaskoczeniem! Dobiegające końca lato było jednym z najbardziej zmiennych, jakie mogliśmy zaobserwować w ostatnim czasie. Po bardzo silnych, wręcz zagrażających zdrowiu upałach, którym towarzyszyły opady deszczu, gradu, a nawet trąby powietrzne, mogliśmy obserwować znaczne ochłodzenie. Załamanie pogody nastąpiło w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy to temperatura w wielu miastach w Polsce spadła poniżej 20 stopni. Wyczuwalna jesienna aura sprawiła, że wszyscy pogodzili się z odejściem lata i przestawili na jesień. Pogoda ponownie spłatała jednak figla w pierwszym tygodniu września, gdy w Polsce zaczęło się robić cieplej. Obecnie w wielu miastach w kraju wskaźniki na termometrach pokazują od 20 do nawet 23 stopni. Zdecydowanie najcieplej jest na zachodzie. Na dniach będzie jeszcze cieplej!

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Fala upałów w Polsce

Serwis FaniPogody informuje, że do Polski lada moment nadciągnie wytęsknione ciepło. Eksperci pogodowi zapowiadają, że środek kolejnego tygodnia może przynieść nawet 26 stopni Celsjusza, a w połowie września wskaźniki mogą pokazać ich aż 28! Na ten moment nie można mówić jednak o fali upałów, jaka zawitała do Polski na początku lata, jednak znaczne ocieplenie względem ubiegłego tygodnia na pewno ucieszy wiele osób. 

ESKA XD #030 - FAME MMA 11, KOZACKA MIŁOŚĆ, SEKRETY PIŁKARZY