Upały

i

Autor: East News / Adam Staskiewicz

Fala ekstremalnych upałów w Polsce. Kiedy się zacznie i ile potrwa?

2019-07-19 14:37

Upały w Polsce w 2019 roku rozpoczęły się już na początku czerwca. Przez cały miesiąc musieliśmy zmagać się z rekordowymi temperaturami, a nasze ogródki usychały pod wpływem rozgrzanego słońca. Chociaż lipiec dał nam chwilę wytchnienia, to ekstremalne upały powrócą do naszego kraju. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Upały latem mogą dawać się we znaki szczególnie tym, którzy muszą w tym czasie uczęszczać do pracy. Szczególnie źle czują się podczas nich osoby starsze, dzieci i zwierzęta. Każdy powinien pamiętać o nakryciu głowy i odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dostęp do świeżej wody zapewnić powinniśmy również naszym pupilom. O tym wszystkim przypomnieć będziemy musieli sobie już niebawem. Kolejna fala upałów nadciąga nad nasz kraj!  Kiedy żar poleje się z nieba? 

Zobacz też: The Voice Senior skrajnie różne od The Voice of Poland! Te zmiany zaskoczą widzów!

Sonda
Twój sposób na upały to:

Ekstremalna fala upałów w Polsce - kiedy nadciągnie? 

Już pod koniec lipca nadciągnie do naszego kraju gorące powietrze. Wraz z upałami spodziewać możemy się nagłych burz i gwałtownych porywów wiatru. Temperatura sięgać będzie 34 stopni. Nie jesteśmy jednak w bardzo złej sytuacji. W niektórych częściach Europy przewiduje się nawet 40 kresek na termometrach! 

Ekstremalna fala upałów w Polsce - do kiedy potrwa? 

Synoptycy ostrzegają, że upały potrwać mogą nawet do końca lata! Wysokie temperatury odnotować będzie można jeszcze we wrześniu.