Facebook nie chciał ich wprowadzić, więc zrobili to inni. Przycisk NIE LUBIĘ będzie robił furorę?

2021-07-22 12:45
Aplikacje mobilne
Autor: Pixabay

Przycisk "Nie lubię" jest wyczekiwany na Facebooku od lat. Na ten moment można z niego korzystać jedynie na Messengerze. Okazuje się, że wprowadzenie takiej opcji planują zarządzający Twitterem. Część użytkowników otrzymała możliwość przetestowania przycisku. Twórcy informują jednak, że nie będzie pełnił on takiej roli, jaką wszyscy mu przypisują.

Przycisk "Nie lubię" to jedna z najbardziej wyczekiwanych opcji na Facebooku. I choć swego czasu w sieci pojawiły się pogłoski, że Mark Zuckerberg i spółka mają w planach jego uruchomienie, tak się ostatecznie nie stało. Użytkownicy najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie otrzymali natomiast nowe reakcje na posty. Wśród nich pojawiły się Super, Haha, Wow, Przykro mi oraz Wrrr... W związku z pandemią koronawirusa zadebiutowała jeszcze jedna reakcja - Trzymaj się. Przycisk "Nie lubię" jest jedynie dostępny na Messengerze. Wszystko wskazuje na to, że niebawem może być on aktywny na Twitterze. Użytkownicy popularnego serwisu zauważyli, że część z nich otrzymała możliwość testowania nowej funkcji. O pomyśle wprowadzenia opcji poinformowano na oficjalnym profilu Twittera na... Twitterze. Twórcy zapowiadają jednak, że testowany przycisk ma być dostępny jedynie przy odpowiedziach na tweety i nie będzie kojarzony z wyrażaniem niechęci.

QUIZ Czy jesteś uzależniony od Facebooka? Wynik może szokować

Pytanie 1 z 10
Pierwsze nad czym zastanawiasz się rano po przebudzeniu to:

Przycisk "Nie lubię" na Twitterze

Zarządzający Twitterem na wstępie podkreślili, że nowy przycisk nie powinien być utożsamiany z wyrażaniem niechęci. Głosy przeciw nie będą publiczne, a widoczne tylko dla osoby, która je oddała, natomiast głosy za daną odpowiedzią mają być wyświetlane jako polubienia. Co ciekawe, ilość oddanych głosów przeciw nie będzie miała wpływu na kolejność wyświetlania się odpowiedzi.

Użytkownicy Twittera nie kryją swojego rozczarowania testowanym rozwiązaniem. Wielu z nich ma nawet nadzieję, że Twitter wycofa się z pomysłu wprowadzenia przycisku "Nie lubię" na rzecz możliwości edytowania zamieszczonych w serwisie wpisów.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze