Fabio Jakobsen - stan zdrowia, wypadek, wiek, wzrost, sukcesy

2020-08-06 14:00 JJ
Fabio Jakobsen - stan zdrowia, wypadek, wiek, wzrost, sukcesy
Autor: Agnieszka Torba/East News Fabio Jakobsen - stan zdrowia, wypadek, wiek, wzrost, sukcesy

W trakcie pierwszego etapu Tour de Pologne doszło do wypadku tuż przed metą w Katowicach. Holenderski kolarz Fabio Jakobsen rywalizował ze swoim rodakiem na finiszu. Zdarzenie wyglądało przerażająco. Kim jest Fabio Jakobsen? Jaki jest jego stan zdrowia? Co osiągnął? Wszystkie informacje znajdziecie na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Fabio Jakobsen - stan zdrowia
  2. Fabio Jakobsen - wypadek
  3. Fabio Jakobsen - wiek
  4. Fabio Jakobsen - wzrost
  5. Fabio Jakobsen - sukcesy

Fabio Jakobsen - stan zdrowia, wypadek, wiek, wzrost, sukcesy - wszystko, co musicie wiedzieć o kolarzu znajdziecie w tym miejscu. Jak określają holenderskie i belgijskie media, to był dramatyczny finisz w trakcie pierwszego etapu 77. Tour de Pologne. Dylan Gronewegen z Jumbo-Visma nie utrzymał swojego toru jazdy i uniemożliwił jazdę finiszującemu Fabio Jakobsenowi. Kolarz z dużą prędkością wpadł w barierki i doznał bardzo ciężkich obrażeń. Na miejscu trwała kilkudziesięciominutowa akcja ratunkowa. To był pierwszy tak poważny wypadek w trakcie tegorocznego wyścigu organizowanego na terytorium naszego kraju. Przypomnijmy, że w trakcie trzeciego etapu Tour de Pologne w 2019 roku doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł belgijski kolarz Bjorg Lambrecht. Jaki jest stan zdrowia Fabio Jakobsena? Ile ma lat, jaki jest jego wzrost i co osiągnął?

Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Fabio Jakobsen - stan zdrowia

Fabio Jakobsen po groźnym wypadku trafił do szpitala św. Barbary w Sosbowcu. Kolarz był operowany kilka godzin przez zespół anestezjologów, chirurgów szczękowych i laryngologów. Lekarze przyznali, że operacja przebiegła bez powikłań i zakończyła się sukcesem. Wiele wskazuje na to, że w piątek rano 7 sierpnia, kolarz ma być wybudzany ze śpiączki farmakologicznej. Holender przebywa na oddziale intensywnej terapii, jego stan zdrowia jest stabilny (stan na 6.08.2020).

Fabio Jakobsen - wypadek

W trakcie pierwszego etapu Tour de Pologne 2020, tuż przy mecie w Katowicach rodak Fabio Jakobsena unimożliwił mu finisz. Został zepchnięty na prawą stronę jezdni i z ogromną siłą uderzył w barierki. Wyłamał je, zderzając się z sędzią, który obsługiwał fotokomórkę. 

Fabio Jakobsen - wiek

Fabio Jakobsen urodził się w Heukelum w Holandii 31 sierpnia 1996 roku. Oznacza to, że w 2020 roku będzie obchodził swoje 24 urodziny. 

Fabio Jakobsen - wzrost

Holenderski kolarz ma 181 centymetrów wzrostu. 

Fabio Jakobsen - sukcesy

Najważniejsze osiągnięcia Fabio Jakobsena to dwukrotne zwycięstwo w Mistrzostwach Holandii do lat 23 w 2016 i 2017 roku. Zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej w trakcie Tour of Guangxi w 2018 roku. W 2019 został mistrzem Holandii, a w 2020 roku zajął pierwsze miejsce na pierwszym etapie Tour de Pologne.

Najnowsze