Malena z Armenii

i

Autor: ANDRES PUTTING/EBU

Eurowizja Junior w Armenii 2022. Kiedy i kto z Polski?

2021-12-21 10:25

Eurowizja Junior 2022 ma już gospodarza! 21 grudnia 2021 Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że przyszłoroczny konkurs odbędzie się w Armenii. Będzie to wyjątkowa, bo 20. edycja konkursu. Można się więc spodziewać uroczystego show. Kiedy dokładnie odbędzie się impreza? Kto będzie reprezentantem Polski?

Eurowizja Junior w Armenii 2022. Kiedy i kto z Polski? Za nami już Eurowizja Junior 2021. To było wielkie wydarzenie! Po raz kolejny najbardziej utalentowane muzycznie dzieci z Europy zawalczyły o eurowizyjne trofeum. Reprezentantką Polski była Sara James, która od samego początku uważana była za jedną z faworytek. W konkursie zwyciężczyni The Voice Kids zaśpiewała piosenkę Somebody i ma powody do radości, ponieważ zajęła zaszczytne drugie miejsce. Polska przegrała z Armenią zaledwie 6 punktami. Zwyciężczynią została Maléna, która na imprezie w Paryżu zaśpiewała piosenkę Qami Qami. Teraz wiemy już, że Armenia podejmie się organizacji przyszłorocznej edycji konkursu. Europejska Unia Nadawców poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie 21 grudnia 2022. Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Eurowizja Junior 2021: Maléna - kim jest zwycięzca konkursu?

Eurowizja Junior 2021: Tak śpiewa Sara Egwu-James

Eurowizja Junior w Armenii 2022 - kiedy? Data konkursu

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2022? To pytanie może zadawać sobie wiele osób. Niemal pewne jest, że konkurs odbędzie się późną jesienią. Zazwyczaj wydarzenie odbywało się w listopadzie, a w 2021 roku wyjątkowo w grudniu. Fani Eurowizji podejrzewają jednak, że przyszłoroczna edycja odbędzie się do 20 listopada 2022, ponieważ później odbywać się będą Mistrzostwa Świata w piłkę nożną. Oficjalna data nie jest jeszcze znana.

Sonda
Czy jesteś zadowolona/ny z tego, kto wygrał Eurowizję Junior 2021?

Eurowizja Junior w Armenii 2022 - kto z Polski?

Telewizja Polska nie poinformowała jeszcze, kto będzie reprezentantem Polski oraz kiedy zostanie wybrany. Po słowach prezesa TVP Jacka Kurskiego można jednak wnioskować, że po sukcesie Sary James reprezentant naszego kraju ponownie zostanie wybrany w Szansie na sukces. Nie jest to jednak oficjalna informacja.