Eurowizja Junior

i

Autor: TVP VOD Eurowizja Junior 2023 - Polska wyśle duet?

Preselekcje

Eurowizja Junior 2023 - zasady finału Szansy na sukces. Jak zostanie wybrany reprezentant Polski?

2023-09-24 10:30

Eurowizja Junior 2023 już wkrótce. Z tygodnia na tydzień zbliżamy się do 21. edycji najpopularniejszego konkursu muzycznego dla dzieci. Fani Eurowizji już zastanawiają się, kto będzie reprezentantem Polski. Przed nami wielki finał preselekcji. O wyjazd do Francji zawalczy 5 uczestników. W jaki sposób zostanie wybrany zwycięzca?

Już wkrótce poznamy reprezentanta Polski, który pojedzie na Eurowizję Junior 2023. Za nami trzy odcinki specjalnej, dziecięcej edycji Szansy na sukces, w której wybrano finalistów preselekcji. Po raz pierwszy w ostatecznym starciu o wyjazd na konkurs udział weźmie aż pięciu kandydatów. Pierwszy odcinek wygrał Leon Olek, ale jurorzy postanowili przyznać złoty bilet Darii Malickiej. Do podobnej sytuacji doszło tydzień później. Choć to Filip Robak wygrał odcinek, do finału dodatkowo zaproszono też Gracjanę Górkę. W trzecim półfinale zabrakło dodatkowego miejsca. Do finału dostała się tylko Maja Krzyżewska. W tym gronie znajduje się zwycięzca. Jak zostanie wybrany reprezentant Polski? Oto zasady finałowego odcinka, który odbędzie się 24 września.

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023 - zasady finału

Podczas finału pięcioro finalistów wykona swoje wersje znanych piosenek. Na podstawie występów widzowie oraz jury wybiorą dwoje najlepszych wokalistów. To oni zmierzą się w superfinale. W drugiej rundzie wykonają nową piosenkę, z którą mają jechać na Eurowizję Junior 2023. O tym, kto z nich zdobędzie tytuł reprezentanta Polski, zdecyduje tylko publiczność.

Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w niedzielę 26 listopada na Lazurowym Wybrzeżu. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Palais Nikaïa w Nicei. Wydarzenie trafiło tam po wygranej Francji na Eurowizji Junior 2022. Reprezentował ich wtedy Lissandro z piosenką Oh Maman!.