Eurowizja Junior 2023

i

Autor: AKPA Eurowizja Junior 2023 - opinie na temat polskiej piosenki.

Wydarzenia

Eurowizja Junior 2023 - reakcje na piosenkę Polski. Czy internauci wróżą nam sukces?

2023-09-26 13:20

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami, a Polska ma już swoją reprezentantkę. 24 września preselekcje wygrała Maja Krzyżewska, która na nachodzącym konkursie w Nicei zaśpiewa utwór I Just Need A Friend. Jak kompozycja spodobała się zagranicznym fanom Eurowizji? Czy mamy szansę na kolejny sukces?

Eurowizja Junior 2023 będzie 21. edycją wydarzenia i 10. edycją z udziałem Polski. Na tym konkursie idzie nam wyjątkowo dobrze. Od 2018 roku zdobyliśmy dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. W tym roku o kolejny sukces zawalczy Maja Krzyżewska, zwyciężczyni Szansy na sukces. Na międzynarodowej scenie zaśpiewa I Just Need A Friend. To utwór, którego autorami są Carla Fernandes, Dominik Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Maria Dzięcielak i Piotr Zborowski. Część tych osób pisała już piosenki, z którymi na Eurowizję Junior pojechały Roksana Węgiel, Viki Gabor i Sara James. Oczekiwania były więc wysokie. Czy udało się je spełnić? Sprawdziliśmy, co zagraniczni internauci sądzą o polskiej propozycji eurowizyjnej.

Tak będzie wyglądał ślub Roksany Węgiel

Eurowizja Junior 2023 - opinie o polskiej piosence

Wielu fanów Eurowizji zwróciła uwagę na fakt, że Polska wysyła na konkurs balladę po kilku latach żywszych utworów. Chwalony jest też wokal Mai Krzyżewskiej. Jednak czy sama piosenka jest wystarczająco dobra, aby bić się o historyczne trzecie zwycięstwo? Tak naprawdę trudno szukać negatywnych komentarzy o I Just Need A Friend. Większość internautów twierdzi, że to ładna piosenka z dynamiczną strukturą. Wpadające w ucho ma być charakterystyczne "uuu" w refrenie. Na próżno jednak szukać komentarzy o możliwym triumfie Polski. Fani Eurowizji wróżą "dobre miejsce, ale nie wygraną".

"Lubię to. To piękna i emocjonalna ballada. Oczywiście wymaga poprawek i prawdopodobnie nie wygra, ponieważ będzie więcej wyróżniających się piosenek" - czytamy na YouTube. "Bardzo podoba mi się ta piosenka. Wersja studyjna będzie zdecydowanie lepsza" - dodaje inna użytkowniczka. Komentarzy jest więcej: "to jest za słabe. Momenty, w których powinna być moc, opadają. Zmarnowany potencjał". "Solidne 7,5/10", "Przekonałam się. Mam nadzieję, że w listopadzie zostanie doceniona i znajdzie się przynajmniej w Top 8".