Maja Krzyżewska

i

Autor: AKPA Maja Krzyżewska reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2023.

Wydarzenia

Eurowizja Junior 2023 - Maja Krzyżewska bez szans na wygraną? Takie wyniki typują fani

2023-11-21 15:54

Eurowizja Junior 2023 już wkrótce. Przed nami 21. edycja popularnego konkursu dla dzieci. Na scenie w Nicei zmierzą się reprezentanci 16 krajów. Kandydatką Polski jest Maja Krzyżewska, która wygrała Szansę na sukces. Jak oceniane są jej szanse? Sprawdziliśmy notowania fanów i... niestety nie wyglądają obiecująco.

Maja Krzyżewska już 26 listopada wystąpi na Eurowizji Junior 2023. Odkąd wygrała polskie preselekcje intensywnie ćwiczy wokal, aby dać z siebie wszystko na międzynarodowej scenie. Dziewczynka została wybrana podczas specjalnej edycji programu Szansa na sukces. W finale pokonała piątkę innych kandydatów. To decyzją widzów Telewizji Polskiej Maja została reprezentantką naszego kraju. We Francji zaśpiewa piosenkę I Just Need a Friend, którą skomponowali m.in. Carla Fernandes, Patryk Kumór i Dominik Wojtaszek. Czy utwór spodobał się zagranicznym fanom Eurowizji? Jak Polska wypada w rankingach internetowych? Jeśli wierzyć przewidywaniom, szanse na trzecie zwycięstwo Polski są niewielkie.

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja Junior 2023 - szanse Polski

Sprawdziliśmy ranking fanów Eurowizji w najpopularniejszej aplikacji tematycznej - My Eurovision Scoreboard. Z wyników głosowania wynika, że największe szanse na zdobycie trofeum ma Francja. Tuż za gospodarzami uplasowały się Holandia i Macedonia Północna. Polska znajduje się dopiero na 11. miejscu. Pełny ranking zamieszczamy niżej.

 1. Francja
 2. Holandia
 3. Macedonia Północna
 4. Armenia
 5. Wielka Brytania
 6. Hiszpania
 7. Niemcy
 8. Estonia
 9. Ukraina
 10. Gruzja
 11. Polska
 12. Irlandia
 13. Portugalia
 14. Malta
 15. Włochy
 16. Albania