Maja Krzyżewska

i

Autor: Screen/Instagram/@szansanasukces.2023 Maja Krzyżewska reprezentantką Polski Eurowizji Junior 2023

Eurowizja Junior 2023

Eurowizja Junior 2023 - kto z Polski? Maja Krzyżewska z piosenką "I just need a friend" reprezentantką naszego kraju!

2023-11-20 12:43

Najlepsi z najlepszych młodych wokalistów zmierzyło się wa walce o udział w 21. Konkursie Eurowizji dla Dzieci. W finałowym odcinku preselekcji udział wzięło 5-ciu uczestników: Leon Olek, Maja Krzyżewska, Daria Malicka, Filip Robak, Gracjana Górka. Zwyciężczynią została Maja Krzyżewska, której występ został najlepiej oceniony przez widzów "Szansy na Sukces".

W niedzielę 24 września 2023 odbył się finał preselekcji do Eurowizji Junior 2023. Każdy z pięciu uczestników wylosował dla siebie piosenkę, spośród tych, które mieliśmy okazję usłyszeć w poprzednich odcinkach "Szansy na Sukces".

  • Gracjana Górka wykonała utwór Miley Cyrus "Flowers"
  • Leon Olek zaśpiewał piosenkę "Dance Monkey" piosenkarki Tones and I
  • Daria Malicka wzięła na warsztat numer "Snap" Rosa Linn
  • Filip Robak wylosował utwór Harry'ego Stylesa "As It Was"
  • Maja Krzyżewska dostała szansę zaprezentowania się w numerze "Photograph" Eda Sheerana

Następnie, po SMS-owym głosowaniu widzów i jurorów wyłoniono dwoje uczestników, którzy przeszli dalej. Do ścisłego finału awansowali: Leon Olek oraz Maja Krzyżewska Faworyci zaprezentowali publiczności utwór przygotowany specjalnie na Eurowizję Junior 2023 zatytułowany "I Just Need a Friend". Na tym etapie preselekcji, odbyło się drugie głosowanie SMS. Po zliczeniu głosów, zwycięzcą okazał się być Maja Krzyżewska!. To ona będzie reprezentowała nasz kraj na międzynarodowej arenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie się odbędzie? Znamy datę i miasto

Sara James o Eurowizji Junior 2021. Nie pojechała po to, by wygrać!

Maja Krzyżewska - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2023?

12-letnia Maja pochodzi z niewielkiej miejscowości Szeszupka i śpiewa od czwartego roku życia. W Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury kształci swój wokal. Była uczestniczką "The Voice Kids" w drużynie Cleo. Do programu zgłosiła się, aby dać sobie szansę na muzyczny rozwój - Jeśli człowiek chce spełniać swoje marzenia i rozwijać talent, to życie w takiej małej miejscowości na pewno tego nie ułatwia, ale jeżeli bardzo się czegoś chce, to można pokonać wszystkie przeszkody - mówiła Maja. Jej ulubionym gatunkiem muzycznym jest liryczny pop. Charakteryzuje się anielskim głosem, a na scenie czuje się jak ryba w wodzie.