Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie się odbędzie? DATA i MIEJSCE następnej Eurowizji

2022-12-08 16:13
Eurowizja Junior 2022
Autor: AMPTV / junioreurovision.tv Eurowizja Junior 2022 - o której godzinie finał?

Eurowizja Junior 2023 będzie 21. edycją najpopularniejszego konkursu dla dzieci. Choć do tego wydarzenia zostało jeszcze dużo czasu, niektórzy już teraz mogą zastanawiać się, gdzie się odbędzie. Co wiadomo na temat gospodarza nadchodzącej Eurowizji Junior? Czy jest już znany? Jakie są zasady przyznawania organizacji?

Eurowizja Junior 2023 będzie kolejną okazją do poznania młodych talentów z Europy i nie tylko. To właśnie ten format wypromował w Polsce takie gwiazdy jak Roksana Węgiej, Viki Gabor i Sara James. Niemal każde dziecko z wokalnymi umiejętnościami marzy o tym, aby stanąć na scenie Eurowizji Junior. Wydarzenie to jest także okazją do promocji kraju, który je organizuje. Dwa razy odbyło się w Polsce - w 2019 roku w Gliwicach, a w 2020 w Warszawie. W 2022 gospodarzem została Armenia. Czy wiadomo już, kto będzie gościł reprezentantów w 2023 roku?

Eurowizja Junior 2022 - uczestnicy. Piosenki i reprezentanci wszystkich krajów

Sara James - piosenka Somebody na żywo [ESKA LIVE]

Eurowizja Junior 2023 - gospodarz. Gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja Junior 2023 nie ma jeszcze gospodarza. Wiele osób z pewnością domyśla się, że organizacja trafi do kraju, który wygra konkurs w 2022 roku. Okazuje się jednak, że na dziecięcej wersji Eurowizji nie obowiązuje taka zasada. Zwycięzca może zorganizować kolejną edycję, ale nie musi. W ostatnich latach faktycznie państwa triumfujące decydowały się na goszczenie imprezy. Tak było w przypadku Polski, Francji czy Armenii. Były jednak przypadki, kiedy zwycięzca rezygnował z tego przywileju. Zrobiła to między innymi Rosja, która po wygranej w 2017 roku nie zrobiła Eurowizji Junior 2018. Gospodarzem była wtedy Białoruś. Co w przypadku, kiedy zwycięzca JESC 2022 odmówi organizacji?

Eurowizja Junior - zasady wyboru gospodarza

Gdy telewizja publiczna, która wygrywa Eurowizję Junior, decyduje się na organizację konkursu, Europejska Unia Nadawców rozpoczyna bezpośrednie negocjacje, które zazwyczaj kończą się sukcesem i przyznaniem praw. W innym przypadku EBU ogłasza przetarg, który wygląda podobnie, jak w przypadku wyboru organizatora mundialu czy mistrzostw Europy w piłce nożnej. Chętne kraje mogą zgłaszać swoje kandydatury, a następnie organizacja przyznaje prawa do realizacji konkursu nadawcy, który przedstawił najlepszą ofertę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze