Eurowizja Junior

i

Autor: AKPA Eurowizja Junior 2023 - finał preselekcji.

Preselekcje

Eurowizja Junior 2023 - finał Szansy na sukces. Kiedy jest? Kto zawalczy o zwycięstwo?

2023-09-24 10:30

Eurowizja Junior 2023 już za kilka tygodni i czas poznać reprezentanta Polski. Po raz piąty nasz kandydat zostanie wybrany w specjalnej, dziecięcej edycji programu Szansa na sukces. Za nami już trzy odcinki, w których jury wybrało finalistów. To w tym gronie znajduje się zwycięzca. Kto pojedzie do Nicei? Kiedy się tego dowiemy?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w niedzielę 26 listopada. W tym roku najważniejszy międzynarodowy konkurs muzyczny dla dzieci trafi do francuskiego miasta Nicea. Nie jest to przypadek. To właśnie Francja rok temu wygrała Eurowizję Junior i to ten kraj zorganizuje kolejną, już 21. edycję wydarzenia. Polaków najbardziej interesuje odpowiedź na jedno pytanie: kto będzie reprezentował nasz kraj? W przypadku dziecięcej Eurowizji oczekiwania zawsze są bardzo wysokie. To wynik naszych sukcesów w poprzednich latach. Przypominamy, że Polska triumfowała w latach 2018 i 2019 za sprawą Roksany Węgiel i Viki Gabor. W 2021 roku Sara James wywalczyła drugie miejsce. Czy w tym roku znowu będziemy walczyć o zwycięstwo? Zależy to od wykonawcy i piosenki. Kto ma szansę na wyjazd do Nicei?

Laura Bączkiewicz zdradziła swoje wielkie marzenie. Nie chodzi o zwycięstwo na Eurowizji Junior!

Eurowizja Junior 2023 - finaliści Szansy na sukces

W tym roku preselekcje do Eurowizji Junior przyniosły sporo niespodzianek. Po raz pierwszy w finale znalazło się aż 5 kandydatów. W ostatnim odcinku Szansy na sukces wystąpią:

  • Leon Olek
  • Daria Malicka
  • Filip Robak
  • Gracjana Górka
  • Maja Krzyżewska

Eurowizja Junior 2023 - finał preselekcji. Data i godzina

Kiedy poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2023? Data jest już znana! Finał dziecięcej edycji Szansy na sukces będzie transmitowany na żywo ze studia TVP w niedzielę 24 niedzielę. Start o godzinie 15:10. Program będzie można obejrzeć w TVP2.