Eurowizja Junior Maléna, Armenia,

i

Autor: Andres Putting/EBU

Eurowizja Junior 2022 w Armenii? Są pierwsze informacje!

2021-12-20 10:16

Eurowizja Junior 2021 już za nami! Polska, którą reprezentowała Sara James, zajęła zaszczytne drugie miejsce. Wyprzedziła ją jedynie Armenia, w barwach której śpiewała nastolatka Malena. Czy to oznacza, że w przyszłym roku utalentowane dzieci polecą do Erywania? Mamy pierwsze deklaracje ormiańskiego nadawcy.

Eurowizja Junior 2022 w Armenii? Są pierwsze informacje! Zakończył się 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci. Zwyciężczynią została reprezentująca Armenię nastoletnia Malena, która w Paryżu zaśpiewała nowoczesny, klubowy kawałek pod tytułem Qami Qami. Wynik nie jest zaskoczeniem. Już w dzień premiery piosenki fani Eurowizji oraz eurowizyjne media byli zgodni, że to właśnie Armenia jest faworytem do zgarnięcia trofeum. Zaszkodzić miały jej jedynie Polska i gospodarz, czyli Francja. Tak też się stało. To właśnie Malena z Armenii, Sara James z Polski oraz Enzo z Francji znaleźli się w pierwszej trójce rankingu. Wielbiciele konkursu już myślą o przyszłorocznej edycji. Czy Armenia będzie gospodarzem Eurowizji Junior 2022? Mamy pierwsze deklaracje!

Eurowizja Junior 2021: Maléna - kim jest zwycięzca konkursu?

Eurowizja Junior 2021: Tak śpiewa Sara Egwu-James

Eurowizja Junior 2022 - gdzie się odbędzie?

Wiele osób zastanawia się, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2022. W ostatnich trzech latach, organizacją konkursu zajęły się państwa zwycięskie z roku poprzedniego. Dwa razy impreza odbyła się w Polsce, a raz we Francji. Warto zaznaczyć, że w przypadku dziecięcej wersji Eurowizji, kraj zwycięski nie musi organizować wydarzenia rok później. Ormiański nadawca zadeklarował jednak na konferencji prasowej z Maleną, że są gotowi gościć Europejczyków w przyszłym roku. Kandydatura Armenii musi być jednak przyjęta przez Europejską Unię Nadawców. Organizatora Eurowizji Junior 2022 oficjalnie poznamy za jakiś czas.

Sonda
Czy jesteś zadowolona/ny z tego, kto wygrał Eurowizję Junior 2021?