Eurowizja Junior 2022 - Holandia

i

Autor: AVROTROS / junioreurovision.tv Luna - reprezentantka Holandii na Eurowizji Junior 2022.

Eurowizja Junior 2022 - piosenka Holandii brzmi jak hymn mundialu! Luna wygra konkurs?

2022-11-29 14:57

Eurowizja Junior 2022 będzie wyjątkowa, ponieważ odbywa się w tym samym czasie, co Mundial 2022 w Katarze. Fani konkursu zauważyli, że jedna z piosenek brzmi jak piłkarski hymn. Mowa o utworze La Festa, który reprezentuje Holandię. Czy to pomoże utalentowanej Lenie i ten kraj wygra 20. edycję Eurowizji dla dzieci?

Eurowizja Junior 2022 już wkrótce będzie miała swojego zwycięzcę. Po emocjonalnej edycji 2021 w Paryżu i drugim miejscu Sary James, tym razem konkurs pojedzie do Erywania. To stolica Armenii, czyli kraju, który triumfował rok temu. Tegoroczna Eurowizja Junior będzie wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że będzie to jubileuszowa, 20. edycja. Jest to też pierwszy raz w historii, kiedy Eurowizja dla dzieci odbędzie się w tym samym czasie, co Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Niektórzy fani konkursu obawiają się, że muzyczne wydarzenie może zostać przyćmione przez wielką sportową imprezę. Można jednak też wykorzystać mundial i przekuć go w sukces na Eurowizji Junior. Bliska tego może być Holandia.

Eurowizja Junior 2022 - uczestnicy. Piosenki i reprezentanci wszystkich krajów

Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu

Eurowizja Junior 2022 - Holandia wygra?

Holandia uważana jest za jednego z głównych faworytów do wygrania Eurowizji Junior 2022. Choć ze strony Luny czy holenderskiej delegacji nigdy nie padło potwierdzenie, że piosenka La Festa nawiązuje do mundialu, wielu fanów konkursu uważa, że idealnie wpasowuje się w aktualny piłkarski klimat. W połączeniu z wokalem i charyzmą młodej piosenkarki, ma to pomóc w zdobyciu trofeum. Występ Luny z preselekcji zamieszczamy niżej.

Eurowizja Junior 2022 - kiedy?

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2022? Po zeszłorocznym konkursie w Paryżu zdecydowano, że impreza ponownie odbędzie się w grudniu. Wcześniej dziecięcy konkurs zazwyczaj odbywał się w listopadzie. 20. edycja zagości w Armenii w niedzielę, 11 grudnia 2022.

Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz wygra konkurs? Czy Polska jest w gronie faworytów?