Eurowizja Junior 2022 - faworyci

i

Autor: Junioreurovision.tv Eurowizja Junior 2022 - kto wygra? Oto główni faworyci

Eurowizja Junior 2022 - kto wygra? Oto faworyci 20. edycji konkursu

2022-12-11 16:28

Eurowizja Junior 2022 już wkrótce będzie miała swojego zwycięzcę. 11 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja najpopularniejszego konkursu muzycznego dla dzieci. Do tej pory Polsce udało się wygrać dwa razy. Kto tym razem okaże się najlepszy? Postanowiliśmy sprawdzić, kto według fanów i dziennikarzy ma największe szanse na eurowizyjny triumf.

Eurowizja Junior 2022 - kto wygra? To pytanie już teraz zadają sobie fani konkursu. 18 grudnia w największej hali sportowo-widowiskowej w Erywaniu odbędzie się 20. edycja konkursu. Kolejny młody talent trafi do wąskiego grona zwycięzców. W Polsce wszyscy pamiętamy wygrane Roksany Węgiel i Viki Gabor. Polska stała się pierwszym krajem w historii, który wygrał dwa lata z rzędu. Rok temu trofeum trafiło do Maleny z Armenii i to właśnie dlatego ten kraj jest organizatorem tegorocznej Eurowizji dla dzieci. Kto będzie się cieszył ze zwycięstwa? Oto lista 5 faworytów na podstawie przewidywań zagranicznych dziennikarzy oraz sondaży fanów.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz wygra konkurs? Czy Polska jest w gronie faworytów?

Eurowizja Junior 2022 - najwięksi faworyci 20. edycji konkursu

Wielka Brytania: Freya Skye - Lose My Head

Udział Wielkiej Brytanii w Eurowizji Junior 2022 może być zaskoczeniem. To wielki powrót tego kraju. Brytyjczycy ostatni raz brali udział w 2005 roku, ale po zajęciu drugiego miejsca na Eurowizji 2022 i przejęciu organizacji Eurowizji 2023 postanowili pojawić się także w dziecięcej wersji konkursu. Freya Skye zaśpiewa popową piosenkę Lose My Head i wygrywa niemal wszystkie fanowskie głosowania. To główna faworytka tegorocznej imprezy w Erywaniu!

Gruzja: Mariam Bigvava - I Believe

Gruzja to jeden z najmocniejszych krajów Eurowizji Junior. Do tej pory wygrali już trzy razy, a teraz mają szansę na czwarty triumf! Wszystko dzięki Mariam Bigvavie i jej emocjonalnej piosence I Believe. To nowoczesna ballada, w której młoda piosenkarka zachwyca swoimi umiejętnościami wokalnymi. Gruzja może okazać się faworytem jurorów.

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2023 - koniec jury w półfinałach! Rewolucja w systemie głosowania

Holandia: Luna - La Festa

Holandia jako pierwsza wygrała piosenkę na tegoroczną Eurowizję Junior. Fani jeszcze nie znając konkurencji mówili, że ma ogromne szanse na wygraną. La Festa to taneczna piosenka idealnie wpasowująca się w ideę konkursu dla dzieci. Luna jest wokalnie bezbłędna, a na scenie nie brakuje jej charyzmy. Niektórzy uważają, że La Festa brzmi jak hymn mundialu, co może pomóc Holandii, biorąc pod uwagę, że Eurowizja Junior 2022 odbędzie się w trakcie MŚ w Katarze.

Ukraina: Zlata Dziunka - Nezlamna (Unbreakable)

Co prawda Ukraina nie zajmuje wysokiego miejsca w sondażach, wszyscy pamiętają spektakularne zwycięstwo tego kraju na Eurowizji 2022 w Turynie. Ukraina wciąż może liczyć na duże wsparcie całego świata ze względu na trwającą wojnę z Rosją, a dodatkowo ich piosenka na Eurowizję Junior 2022 nawiązuje właśnie do tych tragicznych wydarzeń. W piosence Nezlamna (Unbreakable) Zlata Dziunka prosi Boga o wybawienie od wojny.

Armenia: Nare - DANCE!

Armenia chce osiągnąć to, czego wcześniej dokonała Polska i wygrać dwa razy z rzędu. Zainteresowanie konkursem w kraju jest bardzo duże i ich reprezentantka Nare może liczyć na wsparcie rodaków. Dodatkowo jej piosenka DANCE! - jak nazwa wskazuje - to przyjemny, lekki i taneczny utwór, który może spodobać się niemal każdemu.

Skrót wymienionych piosenek można zobaczyć w wideo, które zamieściliśmy wyżej.

Tuż przed wylotem na Eurowizję Junior Laura Bączkiewicz odwiedziła Radio ESKA!

Posłuchaj rozmowy z młodą reprezentantką Polski!

Listen to "Laura Bączkiewicz odwiedziła Radio ESKA tuż przed wylotem na Eurowizję Junior! GOŚĆ RADIA ESKA" on Spreaker.