Eurowizja Junior 2021

i

Autor: ANDRES PUTTING/EBU

Eurowizja Junior 2022 - DATA. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

2022-04-16 17:46

Eurowizja Junior 2022 ma już oficjalną datę! Pod koniec 2021 roku Europejska Unia Nadawców potwierdziła, gdzie odbędzie się tegoroczny konkurs dla dzieci. Będzie to wyjątkowa, bo 20. edycja konkursu. Można się więc spodziewać uroczystego show. Kiedy dokładnie odbędzie się impreza? Poznaliśmy termin wydarzenia.

Eurowizja Junior zawsze wywołuje wiele emocji. Niektórzy nadal wspominają zeszłoroczny konkurs, kiedy reprezentantką Polski była Sara James, która od samego początku uważana była za jedną z faworytek. W konkursie zwyciężczyni The Voice Kids zaśpiewała piosenkę Somebody i ma powody do radości, ponieważ zajęła zaszczytne drugie miejsce. Polska przegrała z Armenią zaledwie 6 punktami. Zwyciężczynią została Maléna, która na imprezie w Paryżu zaśpiewała piosenkę Qami Qami. Teraz czekamy już na kolejną edycję i mamy pierwsze oficjalne informacje. Organizatorzy poinformowali o dacie i miejscu realizacji konkursu.

ZOBACZ TAKŻE: Oliwia Wieczorek przetarła Polsce szlaki na Eurowizji. Tak po latach wygląda polska reprezentantka!

Wywiad Sara James Preselekcje Eurowizja 2022

Eurowizja Junior 2022 - data

Wiemy już, kiedy odbędzie się tegoroczna Eurowizja Junior. Podobnie jak w zeszłym roku na konkurs poczekamy prawie do świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy poinformowali, że impreza odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022. Gdzie się odbędzie? Gospodarz jest już znany!

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022 - miejsce

W tym roku Eurowizja Junior odbędzie się w Armenii. Po wygranej w zeszłorocznym konkursie ormiański nadawca publiczny szybko potwierdził chęć organizacji kolejnej edycji. Impreza zostanie zorganizowana w stolicy kraju, czyli Erywaniu. Miejscem widowiska będzie Kompleks Sportowo-Koncertowy im. Karen Demirczian.