Eurowizja Junior

i

Autor: Natasza Młudzik / TVP

Eurowizja Junior 2021 zagrożona? Pandemia może pokrzyżować plany

2021-11-30 11:39

Eurowizja Junior 2021 ma odbyć się wkrótce. W grudniu najbardziej utalentowane dzieci z europejskich państw mają pojechać do Paryża, aby walczyć o zwycięstwo dla swojego kraju. Polską reprezentantką będzie Sara James. Okazuje się jednak, że pandemia koronawirusa może pokrzyżować plany. Czy konkurs może zostać anulowany?

Eurowizja Junior 2021 zagrożona? Pandemia może pokrzyżować plany. Eurowizja Junior zawsze jest dużym wydarzeniem. W tym roku Polacy mocno wierzą w sukces zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice Kids. Sara James wygrała Szansę na sukces. Wielu Polaków jest zachwyconych jej głosem i uważa, że jest w niej ogromny potencjał na międzynarodowy sukces. Wiele osób od bardzo dawna twierdziło, że powinna reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2021. Wiadomo już, że w Paryżu ma zaśpiewać piosenkę Somebody. Ostatnio jednak państwa europejskie wprowadzają nowe restrykcje w związku z czwartą falą pandemii koronawirusa. Czy to oznacza, że konkurs może być odwołany? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja.

Eurowizja Junior 2021 - Armenia pogrzebała szanse Polski? Ich piosenka brzmi jak światowy hit!

Sara James - wywiad z reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2021!

Eurowizja Junior 2021 a pandemia

Regulamin tegorocznej Eurowizji Junior zakłada, że jeśli któryś z reprezentantów nie będzie w stanie wystąpić na scenie w Paryżu, wyemitowany zostanie teledysk. W tym roku delegacje nie przygotowały zapasowych występów z taśmy. Czy jednak przyjazd którejś z reprezentacji jest zagrożony? Okazuje się, że tak. Mowa o Kazachstanie, który położony jest w Azji. Jeżeli Unia Europejska zamknie granice dla tego regionu, reprezentanci nie będą mogli polecieć do Francji. Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, aby Eurowizja Junior 2021 miała być anulowana.

Sonda
Czy Sara Egwu-James ma szansę wygrać Eurowizję Junior 2021?

Eurowizja Junior 2021 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2021 w tym roku odbędzie się nieco później niż zwykle. Jako termin konkursu wyznaczono dopiero 19 grudnia. Gala została przesunięta z listopada na grudzień z powodów epidemiologicznych. Konkurs odbędzie się we Francji, w paryskiej sali koncertowej La Seine Musicale.