Eurowizja Junior 2020

i

Autor: Natasza Młudzik/TVP

Eurowizja Junior 2021 - ten kraj wraca po dłuższej przerwie! Czy będzie konkurencją dla Polski?

2021-02-12 12:02

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się planowo dopiero za 9 miesięcy, ale irlandzka stacja już ogłosiła swój powrót na pokład! Czy udział Irlandii będzie stanowił dużą konkurencję dla reprezentanta Polski? Kiedy dokładnie odbędzie się Eurowizja Junior 2021 i jakie kraje już potwierdziły swój udział w konkursie? Zobaczcie sami!

Eurowizja Junior 2021 już za 9 miesięcy! Choć do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci pozostało jeszcze trochę czasu, kraje, które ogłosiły swój udział nie milkną i zdradzają co nieco o samym swoim procesie przygotowawczym. Czy Polska, która z pewnością znajdzie się w eurowizyjnej stawce będzie miała w tym roku mocną konkurencję? Okazuje się, że na pokład powraca Irlandia, która w tamtym roku ogłosiła rezygnację z konkursu. Otóż latem 2020 roku irlandzka telewizja TG4 zrezygnowała z dziecięcej Eurowizji pomimo trwających przygotowań do preselekcji.

Wszystko dlatego, że przedstawicielka nadawcy przeczuwała, że konkurs może odbyć się w formie zdalnej. Mimo zeszłorocznych pokrzyżowanych planów irlandzka stacja ogłosiła swój powrót do udziału w konkursie, który planowo odbędzie się w listopadzie 2021 roku. Francja będzie gospodarzem kolejnej edycji imprezy i choć nie wiemy jeszcze, czy będzie miała ona szansę odbyć się w normalnych warunkach, miłośnicy wydarzenia są jednak pełni nadziei, że pandemia do tego czasu ustanie.

Eurowizja Junior - QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wystartowała Eurowizja Junior?

Eurowizja Junior 2021 - jakie kraje wezmą udział? 

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami! Jakie państwa na tym chwilę potwierdziły swój udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci? Na ten moment wiemy, że w eurowizyjnej stawce pojawiła się Francja, Holandia, rosja, Hiszpania oraz wyżej opisywana Irlandia. 

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!