Eurowizja Junior 2021 - piosenka Imagine to PLAGIAT Share The Joy? Internauci przekonani!

i

Autor: JP PARIENTE/SIPA/SIPA/East News Eurowizja Junior 2021 - piosenka Imagine to PLAGIAT Share The Joy? Internauci przekonani!

Eurowizja Junior 2021 - piosenka Imagine to PLAGIAT Share The Joy? Internauci przekonani!

2021-12-20 15:24

Eurowizja Junior 2021 sprawiła, że w grudniowy wieczór serca polskich widzów zabiły dużo szybciej. Stało się tak za sprawą Sary James, która wykonała utwór Somebody. Emocje były równie duże również po konkursie. Fani wydarzenia komentowali zachowanie mamy zwyciężczyni konkursu, byli zawiedzeni punktacją z Armenii, ale powód do dyskusji wywołała również główna piosenka Konkursu Piosenki dla Dzieci, czyli Imagine. Internauci są przekonani, iż brzmi on jak kompozycja polskiego producenta, Share The Joy.

Spis treści

  1. Imagine i Share The Joy - podobieństwo
  2. Eurowizja Junior 2021: POLSKA - wynik

Eurowizja Junior 2021 - główna piosenka to plagiat Share The Joy? Internauci nie mają wątpliwości w kwestii tego, że utwór Imagine brzmi niemalże identycznie, jak Share The Joy, które było motywem przewodnim Konkursu Piosenki dla Dzieci w 2019 roku. W komentarzach pada zarzut dotyczący przede wszystkim melodii utworu, ale również klimatu i całościowej budowy zwrotek oraz refrenu. Bardziej odważni komentujący twierdzą, że gdyby dodać tekst piosenki Gromeego do tegorocznego Common Song dziecięcej Eurowizji, to oba numery brzmiałyby tak samo. Czy faktycznie Imagine jest podobne do Share The Joy? Możecie ocenić słuchając i oceniając poniżej. Warto przypomnieć, że inny wielki skandal na Eurowizji Junior wywołała matka Maleny z Armenii.

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]
Sonda
Czy Imagine brzmi jak Share The Joy?

Imagine i Share The Joy - podobieństwo

Imagine, czyli hymn Eurowizji Junior 2021, a Share The Joy to motyw przewodni tego samego wydarzenia tyle, że z 2019 roku. Internauci słyszą w obu utworach melodyczne podobieństwo. Zdaniem internautów autorzy tegorocznego Common Song, Anton Wick, Julien Comblat, Mod Martin mieli mocno inspirować się kompozycją, za którą odpowiada Andrzej Gromala i Sara Chmiel-Gromala. Najpopularniejszy komentarz, który pojawił się pod Imagine zebrał blisko 300 łapek w górę i odpowiedzi, że faktycznie podobieństwo jest duże:

  • this is so "Share the Joy", sonically and vibe-wise - napisał użytkownik A.M. Rifki A. 3rd;
  • This song reminds me a little "Share the joy" - stwierdził Daralney;
  • SHARE THE JOOOOY, SHARE THE JOOOOOOY - wyśpiewała mnv7q
  • Common song is copy "Share the Joy" - napisał MinionPL;
  • Exact same beat and melody as share the joy - napisał Trey Jackson.

Komentarzy, że Imagine to plagiat Share The Joy jest coraz więcej. Posłuchajcie i porównajcie sami, a później oceńcie w sondzie powyżej.

Eurowizja Junior 2021: POLSKA - wynik

Sara James reprezentowała Polskę z utworem Somebody. Po podsumowaniu głosów jury i widzów z Europy, wokalistka zdobyła 218 punktów. Polskę wyprzedziła wyłącznie Armenia, która mogła liczyć na 224 punkty. Podium zamknęła reprezentacja Francji. Autorami piosenki Somebody są m.in. Patryk Kumór i Dominik Buczkowski, którzy napisali utwory Anyone I Want To Be oraz Superhero, to właśnie z tymi singlami Roksana Węgiel i Viki Gabor triumfowały na Eurowizji Junior w 2018 i 2019 roku.