Eurowizja Junior 2020 - Polska reprezentowana przez...

2020-09-27 16:06 kg
Eurowizja Junior 2020
Autor: Materiały prasowe / Biuro prasowe TVP Eurowizja Junior 2020

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami! Ostatnie dwa lata konkurs wygrywała Polska - w 2018 roku triumfowała Roksana Węgiel, natomiast w 2019 - Viki Gabor. W tym roku preselekcje do Eurowizji Junior ponownie odbywały się w specjalnym wydaniu programu Szansa na Sukces. Do finału show dotarły trzy wokalistki – Ala Tracz, Lena Marzec oraz Agata Serwin. Która z nich okazała się najlepsza?

Eurowizja Junior 2020 - Polska reprezentowana przez... Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć. Hasłem przewodnim imprezy będzie Move The World, czyli Rusz Światem. Hasło nawiązuje do idei działania dla dobra całego świata, podkreśla siłę, pasję, miłość i wzajemne wsparcie. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, polskie preselekcje do konkursu odbywały się w specjalnym wydaniu Szansy na Sukces. Z trzech półfinałów jurorzy wyłonili finalistki, które 27 września 2020 roku w wielkim finale walczyły o bilet na Eurowizję Junior. Ala Tracz, Lena Marzec oraz Agata Serwin zaśpiewały po dwie piosenki. Jurorzy: Cleo, Viki Gabor oraz Dawid Kwiatkowski, a także widzowie w głosowaniu SMS zadecydowali, kto zaprezentował się najlepiej oraz przez kogo będzie reprezentowana Polska podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020. Sprawdźcie szczegóły. 

Eurowizja Junior 2020 - Polska reprezentowana przez...

W wielkim finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Ala Tracz, Lena Marzec oraz Agata Serwin zaśpiewały po dwie piosenki. Pierwszy utwór pochodził z listy utworów wybranych przez producenta do danego odcinka audycji, w którym brał udział uczestnik, ale nie ten sam, którym uczestnik wygrał odcinek Audycji. Drugą piosenką była ta, która powstała dla finalistki specjalnie z myślą o Eurowizji Junior 2020. Jurorów oraz widzów najbardziej zachwyciła Ala Tracz i to ona będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci! Zaśpiewa piosenkę I'll Be Standing. 

Alicja Tracz otrzymała 5 punktów od widzów i 5 punktów od jury.

Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w The Voice of Poland! [WIDEO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze